Praha otvírá kvůli koronaviru nové odběrové místo. Testovat se bude uprostřed Václavského náměstí

Hned vedle hotelu Evropa stojí na Václavském náměstí menší světlý dům s popisným číslem 29. Právě tam Praha v pátek otevírá další odběrové místo pro testy na koronavirus. Kapacita těch současných totiž podle vedení města nestačí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odběrové místo na Václavském náměstí | Foto: Anna Kottová | Zdroj: Český rozhlas

Nové odběrové místo uprostřed Václavského náměstí by mělo fungovat hlavně pro turisty. Lokalita přímo v centru je to podle vedení Prahy pro cizince ideální. Přijít ale může kdokoli.

Odběrové místo na Václavském náměstí ještě před otevřením | Foto: Anna Kottová | Zdroj: Český rozhlas

Pokyny, kam je v případě potřeby posílat, dostaly podle náměstka Petra Hlubučka ze Spojených sil pro Prahu i hotely v hlavním městě.

„Je to pro člověk, který se ráno probudí v hotelu, není mu dobře, přijde na recepci, a recepční ho odešle do tohoto testovacího místa. Ten člověk tam přijde, zaplatí 1750 korun za test,“ řekl pro Radiožurnál.

Daná cena je přibližně stejná jako v nemocnicích. Výsledek PCR testu by měli znát lidé do 12 hodin. Můžou si ale připlatit, expresní testování s výsledky do tří hodin stojí přes sedm tisíc korun.

Praha zároveň plánuje otevírání i dalších odběrových míst. Nyní v Praze vzorky na testy odebírá jedenáct zařízení, podle náměstka Hlubučka to ale nestačí.

Kapacitu se chystá navýšit třeba i Thomayerova nemocnice v Krči. Chce otevřít i speciální odběrové místo pro dětské pacienty. Zájem tam je takový, že nejbližší volný termín k otestování mají až příští středu. Ostatní nemocnice v Praze jsou na tom podle svých rezervačních systémů o trochu lépe.

Marie Veselá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme