Do sobotního večera přibylo v Česku 126 případů s nemocí covid-19

Za sobotu už přibylo podle údajů k 17.30 v Česku 126 nově potvrzených případů nemoci covid-19. To je více, než činily v předchozích týdnech po většinu dní přírůstky za celých 24 hodin. Za poslední měsíc byl denní přírůstek vyšší, nebo stejný jako zatím v sobotu jen ve třech dnech. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Praha (Aktualizováno: 18:15 27. 6. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V pátek ráno například hygienici zahájili další plošné testování pracovníků těžební firmy OKD na dole ČSM-Sever ve Stonavě na Karvinsku. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Už v pátek byl denní nárůst počtu nakažených mimořádný. Přibylo 168 nových případů nemoci covid-19, což byl nejvyšší denní přírůstek od 11. dubna. Hlavní hygienička Jarmila Rážová řekla v sobotu Českému rozhlasu - Radiožurnálu, že páteční vysoký denní nárůst může souviset s intenzivním testováním v lokálních ohniscích. V současnosti jsou taková ohniska například v dolech na Karvinsku nebo ve firmě na výrobu součástek pro automobily na Liberecku.

V pátek ráno například hygienici zahájili další plošné testování pracovníků těžební firmy OKD na dole ČSM-Sever ve Stonavě na Karvinsku. Evidovali tam podle informací z pátečního odpoledne už 167 nakažených a dalších 85 na dole ČSM-Jih.

Brazílie hlásí téměř 47 tisíc nových případů nákazy koronavirem. Podle expertů jsou ale čísla vyšší

Číst článek

Denní přírůstky potvrzených případů nákazy koronavirem v Česku v poslední době opakovaně prudce stoupaly a klesaly. Třeba v polovině června se nárůst držel pod 50 případy za den, ale 18. a 19. června náhle vzrostl na zhruba 120 případů. Poté zase okamžitě klesl na desítky případů denně a ve středu 24. června znovu stoupl až na 127 nakažených za den.

V Moravskoslezském kraji se nákaza objevila na několika dolech, kromě dolů ČSM také na dole Darkov. Další lokální ohnisko se nedávno objevilo v Libereckém kraji v podniku na výrobu automobilových součástek Magna Exteriors (Bohemia).

Právě Karvinsko v Moravskoslezském kraji a Liberecko mají rovněž nejvyšší podíl nových případů covidu-19 za posledních sedm dní k počtu obyvatel. Na Karvinsku připadá za uplynulý týden asi 92 nových případů na 100 000 obyvatel a na Liberecku přes 17 případů na 100 000 obyvatel.

Článek pokračuje pod online reportáží.

Celkový počet zaznamenaných případů nákazy koronavirem od března, kdy se v Česku objevili první nakažení, činí aktuálně 11.164. V sobotu také vzrostl počet zemřelých s covidem-19 o tři na celkových 349, uvádí web ministerstva zdravotnictví

V pátek stoupl i počet zemřelých lidí nakažených koronavirem. Přibylo jedno úmrtí a další tři v sobotu, takže zemřelých s covidem-19 bylo celkem v Česku zaznamenáno 349. Od přelomu května a června také postupně roste aktuální počet nemocných, tedy počet zaznamenaných případů covidu-19 po odečtení vyléčených a zemřelých.

Nemocných je nyní přes 3000. Z nemoci se vyléčilo zhruba 70 procent nakažených. U většiny z nich má nemoc lehčí průběh, v nemocnicích je podle webu ministerstva v současnosti 122 lidí s covidem-19.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme