Česko má z okolních zemí nejvyšší přírůstek nakažených na milion obyvatel. Nárůst je ale plošný

V porovnání se zeměmi střední Evropy a Chorvatskem má Česko v posledních třech dnech nejvyšší denní přírůstek na milion obyvatel. Vyplývá to z výpočtů ČTK a dat ministerstva zdravotnictví a Národní agentury pro komunikační a informační technologie. V úterý a ve středu se pohyboval nárůst v rozmezí 25 až 26 nově nakažených na milion obyvatel, za posledních deset dní pak Česko mělo nejvyšší denní nárůst na milion obyvatel celkem šestkrát.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V přepočtu na milion obyvatel má Česko v porovnání se svými sousedy tento týden nejvíce nakažených | Zdroj: iROZHLAS.cz/Infogram

Hranici 20 infikovaných na milion obyvatel překonalo Česko od 16. července celkem pětkrát, Chorvatsko pak šestkrát – balkánská země také 18. července zaznamenala i nevyšší hodnotu přepočtu za posledních 14 dní, konkrétně 28 nově nakažených na milion obyvatel. Naopak nejmenší přírůstky pravidelně eviduje Slovensko, kde přibývá méně než 50 nových případů denně, tedy méně než 8 nově nakažených na milion obyvatel.

Kromě Česka se v posledních dvou dnech zhoršila situace i v Rakousku, kde ve středu nárůst nakažených dosáhl dvoutýdenního maxima. Výrazný nárůst zaznamenalo ve středu i Německo, konkrétně 860 nově nakažených, a tento týden naznačují čísla zvýšení hodnoty přírůstků i v Polsku, a to nad 500 nových případů infekce denně.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme