Zájem o testy na covid roste. V Karlovarském kraji jich dělají desítky, dříve nechodil téměř nikdo

Počet zájemců o testování na covid-19 roste. Třeba v Karlovarském kraji teď denně udělají kolem 30 testů, zatímco před dvěma týdny nechodil na odběrová místa téměř nikdo. Zájem mají lidé hlavně o PCR testy. Někdo kvůli cestování, víc lidí ale přichází na doporučení lékaře.

Karlovy Vary Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odběrové místo, testy na Covid-19, Žluté lázně

Lidé opět chodí na testy na covid (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Preventivně, nebylo mi dobře. Testy si budu platit. Chtěla bych je rychle, takže si ho zaplatím,“ říká pro karlovarský rozhlas paní Daniela. „Už mě urgovali z práce, minulý týden jsem měl horečky. Dostal zprávu, že kolegyně má pozitivní test,“ dodává pan Josef, který si také test zaplatí.

Virus stále jen doháníme. Nikdy nebudeme mít vakcínu pro aktuální variantu, míní biochemik Trnka

Číst článek

Paní Martina se rozhodla pro antigenní test. „Začala mě bolet hlava a v krku. Pracuji ve velkém kolektivu, tak si radši nechám udělat antigen. Kdybych byla náhodou nemocná, abych nenakazila ostatní. Kamarádka je nemocná a já s ní byla před týdnem v kontaktu.“

Také ona si test musela zaplatit. „Nevadí mi to. Bylo lepší, když to bylo zadarmo. Cena je stejná jako v lékárně, takže si ho radši nechám udělat tady profesionálně,“ doplňuje.

Podle Andreji Hájkové, koordinátorky testovacího místa u karlovarského obchodního centra Varyáda, počet žádostí o testy v posledních dnech narůstá. „Je to o hodně více než třeba před čtrnácti dny. Na PCR testy nechodil téměř nikdo,“ srovnává s tím, že více lidí chodí na doporučení lékaře.

Kvůli nárůstu žádostí o testování na koronavirus uvažují společnosti, které přerušily nabídku testů, že odběrová místa v nejbližších dnech opět zprovozní.

Andrea Strohmaierová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme