V Česku po týdnu opět přibylo více než 300 případů covidu za den. Reprodukční číslo se dál drží pod jedna

V Česku po týdnu opět přibylo více než 300 potvrzených případů koronaviru za den. Laboratoře v úterý odhalily 302 nakažených, o 14 méně než před týdnem. Reprodukční číslo ukazující, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, vzrostlo nepatrně na 0,96. Nezměnil se počet nakažených na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní, sedmý den za sebou je na hodnotě 15. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedinou účinnou prevencí proti koronaviru je podle odborníků očkování | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

V nemocnicích bylo k úterý s covidem 36 hospitalizovaných, o sedm méně než v pondělí. Počet pacientů v těžkém stavu zůstává na pěti. Od začátku epidemie zemřelo s koronavirem v Česku 30 342 lidí. V uplynulých sedmi dnech bylo obětí pět, zatím poslední dva zemřelí připadají na pondělí.

Nejméně proočkovanou obcí v Česku je Vyškovec. Ze 120 obyvatel dostalo vakcínu proti covidu 13 lidí

Číst článek

Aktuální opatření proti covidu v Česku považují odborníci za dostatečná, vyplynulo podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) ze středečního jednání Ústředního krizového štábu. S ohledem na vývoj v zahraničí však zdůraznil, že je nadále namístě opatrnost.

Nejvíce se koronavirus v poslední době šíří v Praze. Za uplynulých sedm dní tam na 100 tisíc obyvatel připadá 41 případů. V Plzeňském kraji je takzvaná incidence 34, ve středních Čechách 21. Naopak relativně nejlepší situace je v Olomouckém, Zlínském a Ústeckém kraji, kde bylo v posledním týdnu zhruba šest nakažených na 100 tisíc obyvatel.

Laboratoře v úterý provedly přibližně 77 tisíc testů, o 15 tisíc méně než před týdnem. Podíl pozitivních vzorků u preventivních testů vzrostl na 0,21 procenta.

V případě diagnostických testů, které podstupují mimo jiné lidé vykazující příznaky, se zvýšil na 1,9 procenta. U epidemiologické indikace testů, kdy jsou testováni lidé například kvůli možnému kontaktu s nakaženým, činil podíl nakažených 0,78 procenta. Také v tomto případě je to proti minulému týdnu mírný nárůst.

Ministerstvo zdravotnictví ve středu zveřejnilo aktuální data o několik hodin později, než bývá běžné.

Jedinou účinnou prevencí proti koronaviru je podle odborníků očkování. S vakcinací se v Česku začalo v posledním týdnu loňského roku. Od té doby zdravotníci podali téměř 9,7 milionu dávek. Ukončené očkování má 4 370 979 lidí. V úterý podstoupilo očkování 83 353 zájemců, přibližně o deset tisíc méně než před týdnem.

V Česku otevírají další očkovací místa bez registrace. Zájemce přivítají centra v Brně, Ostravě i ve Zlíně

Číst článek

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu při otevření očkovacího centra bez registrace v brněnském nákupním centru Olympia uvedl, že v neděli by měla být v Česku aplikována desetimiliontá dávka vakcíny proti covidu.

Další očkovací centra bez registrace ve středu otvírají v Ostravě, Zlíně, Luhačovicích, Uherském Hradišti a v Jaroměři. Dosud fungovala v Praze na hlavním nádraží a v obchodních centrech Chodov a Nový Smíchov.

Od loňského začátku epidemie odhalily laboratoře v Česku 1 671 685 případů covidu-19. Z nákazy se dosud vyléčilo 1 638 393 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme