Registrační systém na očkování funguje dobře, řekl Babiš. Dzurillu navrhne na vyznamenání

Registrační systém na očkování seniorů funguje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) dobře. Problémy jsou u nemocnic, uvedl předseda vlády po jednání expertního týmu prezidenta Miloše Zemana v Lánech, kterého se zúčastnil spolu s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO). Vládního zmocněnce pro digitalizaci a IT Vladimíra Dzurillu navrhne Babiš na státní vyznamenání.

Video Praha (Aktualizováno: 16:09 16. 1. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Problémy s připojením do centrálního rezervačního systému hlásily během soboty nemocnice v Praze, Ostravě i Olomouci. Registrační systém pro očkování ale podle premiéra Andreje Babiše funguje dobře.

V Ostravě se neočkuje kvůli problému s rezervacemi. Chyba byla na straně nemocnice, říká Babiš

Číst článek

„Technické problémy byly hlavně na straně nemocnic. Vyřešilo se to,“ řekl premiér Andrej Babiš. „Říkáme, že všechno funguje, funguje to skvěle.“

Vládní zmocněnec pro digitalizaci a IT Vladimír Dzurilla podle něj odvádí skvělou práci. „Pana Dzurillu navrhnu na státní vyznamenání. Protože si to zaslouží a dělá skvělou práci. Zkrátka to zvládli, funguje to a není důvod stále něco kritizovat,“ dodal předseda vlády s tím, že o návrhu informoval prezidenta Miloše Zemana.

Podle Babiše bylo zatím v Česku proti koronaviru naočkováno přes 105 tisíc lidí.

„Evidujeme 105 167 občanů, kteří byli naočkováni. V registračním systému evidujeme 131 tisíc registrovaných a v rezervačním systému máme 24 458 seniorů nad 80 let, kteří dostali rezervaci,“ uvedl premiér Babiš nejnovější čísla o průběhu očkování.

Problémy s rezervačním systémem

Ostravská fakultní nemocnice sice byla připravená začít očkovat už v sobotu ráno, ale neměla k dispozici seznam lidí, kteří by na očkování měli přijít, uvedl pro Radiožurnál její ředitel Jiří Havrlant. Problémy se podařilo vyřešit kolem 11. hodiny, takže očkování by mělo začít v neděli.

Nežádoucí účinky po očkování? Ústav dosud zaznamenal 67 případů, převážně jde o lehčí komplikace

Číst článek

Podobné problémy měla i pražská nemocnice Motol. V sobotu byly zdravotníkům nedostupné údaje o rezervacích. I tam už ale nyní systém funguje.

Podobnou zkušenost popsala i redaktorka Radiožurnálu z Olomouce. U fakultní nemocnice tam v sobotu lidé čekali od sedmi hodin ráno. Do 11 ale zdravotníci v systému viděli jen 100 rezervovaných termínů místo plánovaných 200. K nápravě došlo až před polednem.

Centrální rezervační systém se pro seniory nad 80 let v Česku otevřel od pátečních 8.00. Spuštění provázel velký zájem, ale i technické problémy. Zpožďovaly se autorizační SMS a systém byl chvílemi nedostupný.

Babiš již dříve kritiku kvůli problémům systému odmítl. „Systém nezkolaboval, jak někteří tvrdili, ale byl přetížen,“ řekl.

onz, ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme