V českých věznicích je momentálně 13 nakažených koronavirem, jednoho pacienta museli hospitalizovat

Koronavirus se nevyhýbá ani českým věznicím. Od začátku epidemie se nakazilo celkem 42 trestanců. Mluvčí vězeňské služby Petra Kučerová serveru iROZHLAS.cz řekla, že devětadvacet lidí se vyléčilo, žádný z nich na nemoc covid-19, již koronavirus způsobuje, nezemřel.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vězeňská služba je podle mluvčí na možné případy nákazy připravena. Ilustrační foto | Zdroj: Vězeňská služba ČR

„Aktuálně evidujeme 13 pozitivních vězňů,“ reagovala mluvčí Kučerová na dotaz serveru iROZHLAS.cz. „V naší nemocnici v Brně je na infekčním oddělení hospitalizován jeden vězeň,“ doplnila.

Naše parametry jsou teď jedny z nejhorších na světě, řekl Prymula. Nouzový stav chce na měsíc

Číst článek

Vězeňská služba je podle ní na možné případy nákazy připravena.

„Máme připraveny izolace, disponujeme infekční sanitkou pro případný převoz,“ ujistila Kučerová a přiblížila také několik dalších protiepidemických opatření: „Od těch standardních - jako jsou ochranné prostředky, desinfekce, měření tělesné teploty - po provozní a organizační, jako například desinfikování prostor, vozidel či úprava režimu ve věznicích nebo návštěv.“

Odmítla specifikovat, kde byla nákaza zaznamenána, začátkem září nicméně měla problém s koronavirem příbramská věznice, kde bylo 21 nakažených. V zařízení pobývá přibližně tisícovka vězňů, které má na starosti zhruba 300 členů personálu.

První vězeň s covidem-19 se v Česku objevil v polovině května, jak informoval Radiožurnál. Podle statistik vězeňské služby si aktuálně trest za mřížemi odpykává 19 896 lidí.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme