Pokud se situace zhorší, budeme znovu testovat ve školách a firmách, řekl Vojtěch

Pokud se epidemiologická situace zhorší, začne se znovu s plošným testováním ve firmách a školách. Pro Právo to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch za ANO. V takovém případě podle něj bude testování hradit stát.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Adam Vojtěch

Adam Vojtěch | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Počítáme s plošným testováním školáků na začátku září, které bude samozřejmě plně hrazeno. Pokud by se ale epidemiologická situace zhoršila, tak se počítá s tím, že by se s plošným testováním ve školách pokračovalo, stejně jako ve firmách,“ řekl pro Právo ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Trnka: Neproplácet preventivní testy na covid je dost možná jeden z nejhorších způsobů motivace

Číst článek

Po prázdninách si budou nenaočkovaní lidé hradit preventivní testy na koronavirus nejspíš sami, připomněl pro deník Vojtěch. Platit to bude i pro děti starší 12 let.

„Chceme je motivovat k tomu, aby se nechali naočkovat. Pro zdravotní pojišťovny i systém veřejného zdravotního pojištění je masivní hrazení testů skutečně poměrně náročné,“ uvedl ministr.

„Hradit dlouhodobě z veřejného zdravotního pojištění testy, aby lidé mohli cestovat do zahraničí, to není ani principiálně správně,“ dodal.

Nebude se to ale týkat lidí, kteří se naočkovat nemůžou z objektivních důvodů. To jsou například zdravotní komplikace - jako třeba poruchy srážlivosti krve. Pokud se někdo nenaočkuje, testy mu budou hrazeny jen v případě indikace lékaře nebo krajské hygienické stanice.

hchm, ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme