Česko má za úterý 107 případů covidu, méně než minulý týden. Bilanci ale ovlivnil sváteční den

Laboratoře v Česku odhalily během úterý 107 potvrzených případů koronaviru. Je to zhruba o 50 méně než minulý týden. Bilanci ale ovlivnil státní svátek, ve volných dnech se méně testuje. Reprodukční číslo, které udává průměrný počet nakažených od jednoho pozitivně testovaného, kleslo na 1,08. Je nejnižší za osm dní. Na 100 tisíc obyvatel připadá za poslední týden méně než devět nakažených, číslo druhým dnem klesá.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Reprodukční číslo kleslo na 1,08 (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Od začátku epidemie se v Česku koronavirus prokázal u 1 668 277 lidí. Dosud se vyléčilo 1 636 543 z nich. S covidem-19 naopak v zemi zemřelo 30 311 lidí.

Komplikace na hranicích se Slovenskem. Část přechodů je zavřená, jinde začaly intenzivní kontroly

Číst článek

Počet obětí se ale v poslední době výrazně snížil. Za uplynulých sedm dní zemřeli s nákazou tři lidé, dosud poslední oběť připadá na pátek.

Nízký zůstává počet hospitalizovaných. V českých nemocnicích bylo v úterý s covidem 27 lidí, v těžkém stavu byli tři z nich.

Takzvané incidenční číslo, tedy počet nakažených na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní, k úterý mírně kleslo na 8,7 z pondělních 9,1.

Nejhorší situace zůstává v Praze, kde je téměř 30 nakažených na 100 tisíc obyvatel v uplynulém týdnu. Rovněž v hlavním městě ale incidence mírně klesla. Vyšší než deset je incidenční číslo ještě v Plzeňském kraji a středních Čechách. Naopak ve Zlínském kraji je incidence 2,2, což je nejméně v Česku.

Laboratoře v úterý provedly zhruba 36 tisíc testů. Je to o téměř 100 tisíc testů méně než před týdnem. Údaje ale nelze srovnávat právě z toho důvodu, že tento týden byl státní svátek. Pozitivita u diagnostických testů, které podstupují třeba lidé vykazující příznaky, klesla z pondělních 2,4 na 1,9 procenta. Podíl pozitivních výsledků u preventivních testů byl 0,13 procenta.

Zdravotníci v úterý podali přibližně 32 tisíc dávek vakcíny, stejně jako v pondělí. Od začátku očkování v prosinci bylo v Česku dosud aplikováno téměř 8,6 milionu dávek. Dvě dávky dostalo 3 466 049 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme