Desetitisíce respirátorů šly v Česku na dálnice a železnice. ‚Je to v zájmu všech,‘ tvrdí ministerstvo

Ředitelství silnic a dálnic spolu se Správou železnic dostaly téměř 40 tisíc respirátorů a 60 tisíc roušek, které byly součástí jedné z dodávek z Číny. Ochranné pomůcky získaly v době, kdy si řada zdravotníků stěžuje na jejich nedostatek. Ministerstvo dopravy v čele s Karlem Havlíčkem za ANO ale upozorňuje, že je potřebuje stejně akutně jako ostatní resorty. Informoval o tom ve středu server Seznam Zprávy.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rouška, respirátor

Ilustrační foto | Foto: Rahel Patrasso | Zdroj: Reuters

Správa železnic získala podle serveru Seznam Zprávy celkem 25 tisíc respirátorů a 50 tisíc roušek. Ředitelství silnic a dálnic pak 14 tisíc respirátorů a 10 tisíc roušek.

‚Boj‘ hejtmanů o roušky a respirátory. Zlínský kraj přišel o tři kontejnery, jednu dodávku zabavil stát

Číst článek

Náměstek ministra dopravy Tomáš Čoček o víkendu informoval šéfy stavebních firem o rozdělování respirátorů na některé dopravní stavby. Část z tohoto nedostatkového zboží dostanou i pracovníci soukromých firem. Dodávky měly začít v pondělí 23. března.

„Tyto ochranné pomůcky budou vydávány zdarma. Zároveň si dovoluji požádat o přijetí takových opatření ze strany zhotovitelů, které zajistí, aby vydané ochranné pomůcky byly skutečně požívány výhradně na těchto stavbách,“ stojí v Čočkově dopise, který server zveřejnil.

Tato dodávka by podle něj měla stačit zhruba na týden. Další ochranné pomůcky by si měly firmy sehnat pro své zaměstnance samy.

Daruj zdravotníkovi respirátor je iniciativa na facebooku. Lidé pomáhají lékařům v první linii

Číst článek

Přestože řada lékařů po celém Česku si stěžuje na nedostatek ochranných pomůcek a lidé pro ně šijí roušky doma, ministerstvo dopravy podotýká, že jeho lidé ochranné pomůcky potřebují stejně akutně jako ostatní resorty.

„Je v zájmu všech, aby státní investorské organizace v oblasti dopravy měly nezbytné minimální množství ochranných prostředků pro zajištění těch nejnutnějších prací, které nesnesou odklad ani v době boje proti koronaviru,“ uvedl pro Seznam Zprávy mluvčí ministerstva František Jemelka.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme