Základní školy ve Frýdlantu zahájí výuku později. U jednoho z pracovníků se potvrdil koronavirus

Se zpožděním začne letos výuka na základních školách ve Frýdlantu na Liberecku. U jednoho z tamních pracovníků potvrdil test nový koronavirus. Na základě doporučení Krajské hygienické stanice v Liberci rozhodlo vedení města o uzavření základních škol. Hygienici budou testovat kontakty nakaženého pracovníka, výuka nezačne dřív než ve středu 9. září, řekl v sobotu frýdlantský starosta Dan Ramzer z ODS.

Tento článek je více než rok starý.

Frýdlant Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Děti prvního stupně základní školy

Výuka na základních školách ve Frýdlantu začne letos se zpožděním (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Uzavření se týká pouze pracovišť základní školy v ulicích Purkyňova, Husova a Bělíkova, včetně školních družin,“ uvedl na stránkách školy její ředitel Petr Kozlovský.

Vojtěch: Původně jsme si mysleli, že přes léto koronavirus poleví. Žádná pauza ale nebyla

Číst článek

„Netýká se mateřských škol, dětské skupiny Koťata ani pracoviště základní umělecké školy. Do středy 9. září nebude tedy bohužel možné zajistit péči o mladší děti ve školní družině. Do otevření školy nebude zajištěna ani strava žáků ve školní jídelně,“ dodal.

Důvodem preventivního opatření je podle Ramzera to, že s nakaženým byla v kontaktu velká část pracovníků základní školy.

V následujících dnech proběhne testování kontaktů tohoto pracovníka. Na základě výsledků testů pak hygienici rozhodnou o dalším postupu.

V Libereckém kraji se podle informací z krajské hygienické stanice aktuálně z covidu-19 léčí 124 lidí, zhruba polovina na Liberecku. Podle aktualizovaných údajů ministerstva zdravotnictví od začátku pandemie testy v kraji nákazu prokázaly u 581 lidí, většina se ale uzdravila.

Komplikacím spojeným s novým koronavirem v kraji podlehlo pět seniorů, kteří ale měli jiná závažná onemocnění. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) očekává, že počty nakažených na podzim dál porostou.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme