V rizikových oblastech je 205 tisíc Čechů. Ministerstvo zdravotnictví jim posílá SMS

V oblastech postižených koronavirem mimo ČR se v současnosti nachází kolem 205 tisíc Čechů. Z toho 196 tisíc je v Evropě. Všichni dostali prostřednictvím mobilních operátorů informační SMS od ministerstva zdravotnictví.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo zdravotnictví poslalo Čechům v rizikových oblastech SMS. Nejvíce občanů je v Německu. | Foto: Manuel Silvestri | Zdroj: Reuters

Zprávy šly do zemí, kterých se týkají vyhlášená karanténní opatření, nicméně ne úplně do všech. V pátek by proto měla následovat další vlna rozesílání do rozšířeného seznamu lokalit, uvedl výkonný ředitel Asociace provozovatelů mobilních sítí Jiří Grund.

V rámci Evropy bylo nejvíce SMS doručeno občanům pobývajícím v Německu (139 000), Francii (18 000), Španělsku (9800), Nizozemsku (7950), Itálii (7600), Švýcarsku (6900), Švédsku (3200), Norsku (1750) a Dánsku (1600). Dalších 7400 zpráv mířilo Čechům, kteří jsou v USA a 1600 SMS odešlo do Asie (Čína, Írán, Japonsko, Jižní Korea).

V jedné nemocnici ji odmítli, ve druhé čekala na péči hodiny. Test pak ukázal nákazu koronavirem

Číst článek

„Ministerstvo zdravotnictví proti předchozí vlně v minulém týdnu rozšířilo seznam evropských zemí, kam informační SMS odešla. Současně všichni občané, kteří se vracejí do ČR, dostávají automaticky po překročení hranice SMS s pokyny, jak postupovat v případě zdravotních obtíží,“ dodal Grund. SMS ve čtvrtek neodešly Čechům do Velké Británie nebo Belgie, které jsou na karanténním seznamu vlády. Do nich by měla směřovat opakovaná rozesílka v pátek odpoledne.

Text SMS: „Sdělení MZČR: Pobýváte-li v zemi se zvýšeným výskytem koronaviru (aktuální přehled na www.mzcr.cz), dodržujte pokyny daného státu a nezapomeňte na doporučení uvedená na webu MZCR. Děkuji. Ministr zdravotnictví.“

Zaslání SMS na základě požadavku ministra zdravotnictví zajišťují zdarma ve svých sítích všichni hlavní čeští mobilní operátoři T-Mobile, O2 a Vodafone.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme