Policie vrátila své nováčky do učeben. Chce rychle zapojit nové kolegy do služby

V prosinci se na zkoušky připravovali z domu, třeba manipulovat se zbraní se ale na dálku učit nemůžou. Příprava policejních nováčků se v lednu přesunula z online prostředí zpátky do tříd. Téměř 1500 policistů se tak v Brně, Jihlavě, Praze nebo Holešově schází s kolegy v učebnách, jídelně nebo na ubytovně. Protiepidemická pravidla platná pro školy se na přípravu policistů nevztahují.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie vrátila své nováčky do učeben (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík podotýká, že se na kurzech dodržují hygienická opatření. Podle vedení policie účastníci používají roušky, měří se jim teplota a ve třídách se často větrá.

„Existuje zákonný a oprávněný zájem na přípravě nově přijatých policistek a policistů. Aby bylo možné tyto kolegy následně plnohodnotně zapojit,“ uvedl pro Radiožurnál. „Počty příslušníků, kteří ať už kvůli onemocnění či nařízené karanténě absentují ve výkonu služby, se zvyšují. Proto je třeba neustále tyto stavy doplňovat,“ dodal.

Kurzy pro nováčky museli kvůli pandemii upravit i hasiči. „Využíváme e-learningu, online výuky, ale také prezenční formy studia. Tam, kde to bylo možné, došlo k dočasnému zredukování délky kurzu,“ popisuje jejich mluvčí Nicole Studená s tím, že došlo i k omezení kapacity vzdělávacích zařízení.

Policie v minulém týdnu mezi téměř 1500 účastníky kurzů evidovala i přes všechna opatření 11 pozitivně testovaných a 13 lidí v karanténě.

Vendula Vrbová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme