Babiš: Děti by měly jít do školy naposledy 18. prosince. Zákaz kávy s sebou je totální nesmysl

Premiér Andrej Babiš (ANO) předpokládá, že vláda v pondělí některá opatření kvůli koronaviru zpřísní, s návrhy přijde na pondělní vládu ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Babiš míní, že děti by měly jít před Vánoci naposledy do škol v pátek 18. prosince nebo, že by obchody měly zůstat otevřené i o zlaté neděli. České televizi také řekl, že bude požadovat úpravu vládního nařízení o zákazu prodeje s sebou nápojů připravených v provozovně.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrej Babiš

Andrej Babiš | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Nynější okolnosti prodeje kávy s sebou jsou podle předsedy vlády „totální nesmysl“. „To se nedá pochopit, byla to chyba,“ řekl. „Já se za to omlouvám a budu trvat na tom, aby se to změnilo, protože není možné, aby si lidi nemohli brát kelímek s kávou,“ uvedl v rozhovoru Babiš.

Tisková chyba, kočkoPES a kafe v pytlíku. Výklad nařízení o nápojích s sebou skončil nejasným patem

Číst článek

Epidemie koronaviru v Česku opět sílí, o víkendu rizikové skóre stouplo na 71 bodů. Blatný již v pátek na tiskové konferenci avizoval, že v pondělí navrhne vládě, aby se Česko vrátilo do čtvrtého stupně protiepidemického systému PES.

Podle jeho vyjádření by ale obchody měly i nadále zůstat otevřeny. Pokud se tak stane, měly by podle Babiše zůstat otevřené i o zlaté neděli.

Opětovné uzavření by se mělo týkat restaurací a ubytovacích zařízení. „Pokud by došlo k uzavření, tak musí dostat stoprocentní kompenzace,“ podotkl Babiš. „Tento rok je strašidelný, je to neuvěřitelně špatný rok pro nás pro všechny a zkrátka my musíme jako stát jim pomoci,“ dodal.

O kompenzacích podle něj celý víkend vyjednává s dotčenými obory ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme