Laboratoře v sobotu odhalily 301 pozitivních případů nákazy. Počet lidí v nemocnicích klesl na 146

Laboratoře v Česku v sobotu odhalily 301 případů koronaviru, o 50 víc než před týdnem. Víc pozitivních testů za víkendový den evidovalo ministerstvo zdravotnictví naposledy 22. května. V nemocnicích bylo v sobotu 146 lidí s onemocněním covid-19, oproti pátku jejich počet klesl o 23. Ve vážném stavu je v posledních dnech kolem 30 lidí. Tzv. incidenční číslo stagnuje třetím dnem na 28 případech. Reprodukční číslo kleslo na 1,11.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Incidenční číslo je nadále nejvyšší v Praze. Stouplo na 47 případů nákazy za týden na 100 000 obyvatel. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Počty nově potvrzených případů nákazy koronavirem ve srovnání s předchozím týdnem dál stoupají, vyplývá z dat ministerstva zdravotnictví.

Stejně jako loni začal letos počet nově potvrzených případů růst s koncem prázdnin. V prvním zářijovém týdnu se dvakrát dostal lehce nad 300, v následujícím se pak jednou vyšplhal k téměř 600 a v tomto týdnu se v pracovních dnech pohyboval kolem 500. Od pondělí do soboty přibylo v tomto týdnu 2862 případů, zatímco ve stejném období v minulém týdnu to bylo asi o 400 méně.

Incidenční číslo je nadále nejvyšší v Praze, kde stouplo na 47 případů nákazy za týden na 100 000 obyvatel. Následuje Moravskoslezský kraj s 38 případy. V Karlovarském kraji, kde byla v minulých dnech incidence dlouhodobě nejvyšší, incidenční číslo dál klesá, nyní je to 31 případů za týden v přepočtu na 100 000 lidí.

Další kolo plošného testování dětí by nebylo od věci, myslí si šéf asociace ředitelů základních škol

Číst článek

Naopak nejlépe je na tom Liberecký kraj, kde se incidenční číslo drží na deseti. Na úrovni okresů přetrvává nejméně příznivá situace na Opavsku a Vsetínsku. V Opavě a okolí připadá na 100 000 obyvatel 77 nových případů nákazy za posledních sedm dní, v okrese Vsetín je to 54 případů.

Tzv. reprodukční číslo ukazující, kolik dalších lidí v průměru nakazí jeden pozitivně testovaný, však k neděli kleslo na 1,11 z předchozích 1,13. Před týdnem bylo 1,37. Stále se ale drží nad kritickou hodnotou jedna, která znamená zrychlování šíření nemoci. Nad jedničkou je reprodukční číslo nepřetržitě od 26. srpna.

Za celou dobu epidemie covidu-19 v Česku od začátku loňského března bylo v zemi potvrzeno téměř 1,69 milionu případů nemoci a zemřelo 30 430 lidí s covidem-19.

Proti nemoci covid-19 jsou lidé v Česku od konce loňského prosince očkováni. Za celou dobu očkování dostali lidé v zemi už zhruba 11,71 milionu dávek vakcín a plně naočkováno bylo téměř 5,9 milionu lidí. Počty očkovaných v posledních týdnech poklesly. V sobotu byly naočkovány asi tři tisícovky lidí, zhruba o 500 méně než před týdnem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme