Zemřela zdravotní sestra z Thomayerovy nemocnice, která se nakazila koronavirem

Zemřela zdravotní sestra z pražské Thomayerovy nemocnice, která se dříve nakazila novým typem koronaviru, uvedly v neděli večer Seznam Zprávy. Mluvčí nemocnice Petr Sulek sdělil, že zdravotní sestra zemřela doma a s ohledem na přání rodiny nebude sdělovat žádné další informace. Žena je tak zřejmě první obětí nákazy mezi zdravotníky.

Praha (Aktualizováno: 23:48 29. 3. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Thomayerova nemocnice v Praze | Zdroj: Profimedia

„Můžeme potvrdit, že doma zemřela zdravotní sestra z Thomayerovy nemocnice. S ohledem na přání rodiny nebudeme k tomu sdělovat žádné další jiné informace,“ uvedl pro Seznam Zprávy mluvčí Thomayerovy nemocnice.

Podle serveru Aktu.cz žena ročník 1972 zemřela v Říčanech u Prahy. „Přijali jsme oznámení o náhlém úmrtí ženy v Říčanech, policisté se případem zabývají,“ uvedla k případu policejní mluvčí Lucie Nováková s tím, že byla nařízena zdravotní pitva.

Domovy pro seniory budou přijímat jen klienty s negativními testy na koronavirus

Číst článek

Thomayerova nemocnice ve středu uvedla, že se na její klinice geriatrie a následné péče nakazilo 13 seniorů, jeden z nich zemřel. Ředitel nemocnice Zdeněk Beneš v pátek řekl, že celkem se na oddělení nakazilo 25 pacientů a dvě sestry, podle něj byly v dobrém stavu a bez teploty.

Už dříve se nakazily dvě sestry na sousedící plicní klinice, které ošetřovaly pacienta přijatého s podezřením na zápal plic. Nemoc COVID-19 se u něj později prokázala a byl přeložen do Všeobecné fakultní nemocnice, protože byl v kritickém stavu potřeboval přístroj na mimotělní okysličování krve.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) koncem týdne řekl, že situaci v krčské nemocnici prověří pražská hygiena.

V Česku zemřelo 16 lidí, kteří byli pozitivně testovaní na nemoc COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Dosud to byli převážně lidé, kteří byli ve vyšším věku a již dříve trpěli závažnými zdravotními problémy. 

Pozitivních případů je k nedělnímu večeru 2775, o 86 více než v sobotu. Aktualizované údaje zveřejnilo na webu ministerstvo zdravotnictví. Od začátku epidemie bylo na koronavirus provedeno v Česku už 40 700 testů. Z nemoci COVID-19, kterou virus způsobuje, se dosud vyléčilo 11 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme