Česko má za středu 3276 případů covidu, víc než dvojnásobek oproti stejnému dni minulý týden

Šíření nemoci covid-19 v Česku nadále zrychluje, stejně jako nárůsty počtů hospitalizovaných a zemřelých. Laboratoře v Česku odhalily ve středu 3276 případů covidu-19. Potvrzují to data ministerstva zdravotnictví, které má Radiožurnál k dispozici. Je to víc než dvojnásobek nových případů oproti stejnému dni minulý týden, kdy bylo 1500 nově nakažených.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 10:31 21. 10. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česko má za středu 3276 případů covidu (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

V nemocnicích je nyní kvůli koronaviru 726 lidí, nejvíc od 26. května a skoro o tři pětiny více než před týdnem. Z toho 135 pacientů je na jednotkách intenzivní péče.

Respirátory budou na hromadných akcích opět povinné. Vrací se i kontroly v klubech a restauracích

Číst článek

Za posledních sedm dní zemřelo 58 lidí s covidem-19, což je skoro o třetinu více než za celé září a více než dvojnásobek počtu úmrtí za celý srpen.

Kromě množství nových případů nákazy koronavirem ale v poslední době opět stoupají po předchozím dlouhodobém poklesu i denní počty očkovaných proti covidu-19. Ve středu bylo očkovaných nejvíce za den od 3. září, a to zhruba 20 600.

Počet podaných dávek vakcín za celou dobu očkování, které v Česku začalo loni v prosinci, ve středu přesáhl 12 milionů. Plně očkováno je přibližně 6,04 milionu lidí.

Šíření covidu zrychluje

Počty nově nakažených, hospitalizovaných a zemřelých v současnosti prudce rostou. Ještě na začátku září se denní nárůsty množství nakažených pohybovaly kolem dvou až tří stovek, hospitalizovaných bylo jen kolem 60 a počty zemřelých za týden se pohybovaly v jednotkách.

Tento týden už dvakrát překročil denní nárůst nakažených tři tisícovky a počet úmrtí se v posledních dnech několikrát dostal na čísla kolem deseti za den. V nemocnicích je už od úterka přes 700 lidí s covidem-19 a lidí ve vážném stavu bylo ke středě 114.

Roste také počet provedených testů na koronavirus. Předchozí středu bylo provedeno zhruba 32 tisíc PCR a 39 tisíc antigenních testů, kdežto tento týden ve středu asi 33 tisíc PCR a 42 tisíc antigenních testů.

Protože však nakažených přibývá skokově, tak i přes vyšší množství testů rostou podíly odhalených případů covidu-19 na počtu provedených testů. U preventivních a plošných testů, které tvoří většinu prováděných testů, vzrostl podíl pozitivních z 0,86 procenta za předchozí středu na 2,12 procenta.

Vojtěch: Kvůli covidu opět hrozí v některých krajích Česka omezení nemocniční péče

Číst článek

U epidemiologické indikace, kdy jsou testováni lidé například kvůli možnému kontaktu s nakaženým, podíl pozitivních stoupl ze 4,17 na 7,52 procenta, nejvíce od začátku května. Podíl pozitivních u tzv. diagnostické indikace, kdy jsou testováni lidé vykazující příznaky, se zvýšil ze 7,04 na 12,84 procenta.

Zvyšuje se dál i takzvané incidenční číslo, tedy počet nově nakažených za sedm dní na 100 tisíc obyvatel.

Ke čtvrtku číslo, používané státem pro určování protiepidemických opatření, stouplo ze středečních 117 na 134 případů nákazy.

Sedmidenní incidence roste ve všech krajích. Za týden nejvíce stoupla v Olomouckém, Moravskoslezském a Jihočeském kraji.

Za celou dobu epidemie bylo v Česku od začátku loňského března zaznamenáno asi 1,72 milionu případů covidu-19. Zemřelo 30 587 nakažených.

krs, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme