Na Kutnohorsko se vrací povinnost nosit roušky. Kvůli ohnisku v Církvici jsou omezeny i hromadné akce

Lidé na Kutnohorsku musejí ve veřejných vnitřních prostorech opět nosit roušky, omezeny jsou hromadné akce a zakázány návštěvy ve všech zdravotnických zařízeních a domovech pro seniory. Mimořádné opatření vydali hygienici kvůli ohnisku koronaviru v Církvici, platí od půlnoci na sobotu, řekli v pátek mluvčí krajské hygienické stanice Dana Šalamunová a starosta Josef Viktora (ANO). O situaci odpoledne jednal krizový štáb Kutné Hory.

Tento článek je více než rok starý.

Kutná Hora Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklistka jedoucí na kole s rouškou.

Na Kutnohorsku jsou roušky opět nutností. (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Počet účastníků venkovních akcí nesmí podle Šalamunové přesáhnout 300 a ve vnitřních prostorech 200, lidé musejí dodržovat rozestupy. Opatření platí pro území obcí s rozšířenou působností Kutná Hora a Čáslav, tedy pro celý okres.

Nové ohnisko se objevilo v církvické pobočce firmy HR Partner CZE, její provoz byl uzavřen. Původně bylo nakažených 13 lidí, poté začali přibývat další. Nyní je podle Šalamunové 39 potvrzených případů, za pátek jich dosud přibylo šest.

V Česku překročil počet případů nákazy hranici 13 tisíc. USA hlásí nejvyšší denní nárůst

Číst článek

„Na základě epidemiologické situace jsme rozhodli o vydání mimořádného opatření,“ uvedla mluvčí. Jeho podobu v pátek hygienici projednali se zástupci Kutné Hory na zasedání krizového štábu města. Počet účastníků venkovních akcí nesmí přesáhnout 300 a ve vnitřních prostorech 200. V restauracích musejí lidé dodržovat odstup alespoň dva metry. U stolu mohou sedět maximálně čtyři lidé s výjimkou členů domácnosti nebo blízkých osob.

Opatření platí pro území obcí s rozšířenou působností Kutná Hora a Čáslav, tedy pro celý okres. Nošení roušek ve veřejných uzavřených prostorech už dříve zavedly Církvice, Křesetice, Úmonín a Červené Janovice.

Kontakty nemocných z církvického ohniska jsou v karanténě a hygienici je testují. Původně mělo testy podstoupit 100 lidí, nakonec jich bude více. „Primární kontakty jsou otestované, ale jak přibývají noví pozitivní, tak musíme zkoumat i jejich kontakty,“ uvedla Šalamunová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme