Nakažených dosud přibylo o 270 méně než minulou středu. S koronavirem se potýká 67 tisíc lidí

V Česku ve středu do 18.00 přibylo 2404 potvrzených případů nákazy koronavirem. Je to o 320 nakažených méně než za stejnou dobu v úterý, proti minulé středě do večera je nárůst také nižší, a to zhruba o 270 případů. Počet zemřelých stoupl proti ranním údajům na webu ministerstva zdravotnictví o 100 na 8507. Aktuálně se s koronavirem potýká téměř 67 tisíc lidí, většina má mírný průběh nemoci. Hospitalizovaných bylo k úterý 4667 pacientů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Laboratoře v poslední době méně testují. ilustrační foto | Foto: Barbora Novotná | Zdroj: Český rozhlas

Od březnového začátku epidemie se covidem-19 v Česku nakazilo zhruba 531 tisíc lidí. Denní nárůsty počtu nakažených postupně klesají od přelomu října a listopadu, kdy dosahovaly rekordních čísel kolem 15 tisíc nakažených denně. Tento týden přibylo zatím v pondělí 3573 potvrzených případů a v úterý 5180.

Laboratoře ale také v poslední době méně testují. Zatímco v několika říjnových dnech provedly i přes 40 tisíc testů denně, tento týden je to kolem 22 tisíc testů za den. V úterý podíl pozitivních stoupl na 23,62 procenta, v pondělí dosáhl 16,2 procenta.

Postupně zpomaluje také nárůst množství úmrtí nakažených koronavirem. Na přelomu října a listopadu přibývaly denně i více než dvě stovky zemřelých.

V Česku otvírají obchody a restaurace, ve středu testy odhalily 4563 nově nakažených

Číst článek

Minulý týden se už nárůsty držely těsně nad stovkou a v neděli 29. listopadu přibylo 88 úmrtí, což bylo nejméně od poloviny října. V pondělí bylo zaznamenáno 112 zemřelých, v úterý 89 a ve středu zatím 43. Údaje o množství úmrtí za poslední dny však ministerstvo většinou zpětně navyšuje.

V současné době je nákaza nejvíce rozšířena na Havlíčkobrodsku, kde za uplynulých sedm dní zaznamenali zhruba 562 nakažených na 100 tisíc obyvatel. Následují Svitavsko a Kutnohorsko, kde se nákaza za poslední týden prokázala u 362 lidí v přepočtu na 100 tisíc obyvatel.

Rizikové skóre protiepidemického systému PES se deset dní v řadě drží na 57 bodech, což odpovídá třetímu stupni pohotovosti z pěti. Vláda již dříve rozhodla, že opatření proti covidu-19 se ze čtvrtého stupně na třetí uvolní ve čtvrtek.

ČTK, gak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme