Čeští zdravotníci uplatnili od začátku očkování přes 10 milionů dávek proticovidových vakcín

Zdravotníci v Česku aplikovali od začátku očkování proti onemocnění covid-19 přes deset milionů dávek vakcíny, k pondělnímu večeru jich ministerstvo zdravotnictví eviduje 10 064 380. V zemi se začalo očkovat na konci loňského prosince, ukončené očkování mělo k pondělku přes 4,64 milionu lidí. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví

Tento článek je více než rok starý.

Praha (Aktualizováno: 14:55 27. 7. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Připravování vakcíny Pfizer

vakcína firmy Pfizer/BioNTech | Foto: Lucy Nicholson | Zdroj: Reuters

V pondělí v Česku přibylo 206 potvrzených případů koronaviru, zhruba o desítku méně než předchozí pondělí.

Ministr Vojtěch: Hlavní hygieničkou se stane Pavla Svrčinová, od srpna bude možné legálně tančit

Číst článek

Počty nově nakažených klesají v mezitýdenním srovnání devět dní v řadě. Počet hospitalizovaných ale stoupl na 49, více pacientů s covidem bylo v nemocnicích naposledy na konci června.

„Naočkováno je 62,3 procenta dospělé populace a téměř 52 procent populace pak i druhou dávkou,“ uvedli zástupci Chytré karantény na twitteru.

DATA. Do včerejšího večera jsme vyočkovali 10 mil. dávek.
Naočkováno je 62,3 procenta dospělé populace a téměř 52 procent populace pak i druhou dávkou.
Registrujte se na očkování na ceskoockuje.cz

08:15 – 27. 07. 2021

20 207

V pondělí zdravotníci naočkovali 65 758 lidí, zhruba o 22 000 méně než před týdnem. V Česku se očkuje čtyřmi vakcínami, a to od firem Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca a Johnson&Johnson. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Zhruba 82 procent aplikovaných dávek bylo od Pfizer/BioNTech, přes osm procent je od AstraZeneky i od Moderny. Vakcínu Johnson & Johnson, u níž se na rozdíl od ostatních používá jen jedna dávka, dostalo přes 122 700 lidí.

Praha, Střední Čechy a Plzeňsko nejhorší

Z pondělních více než dvou stovek pozitivních testů připadá zhruba čtvrtina na Prahu, pětina na Středočeský kraj a tři desítky na Plzeňský kraj. Více než deset případů zaznamenaly laboratoře ještě v Jihomoravském kraji (18) a v Ústeckém kraji (14), v ostatních krajích to byly jednotky případů.

Speciální covidové hlasování v podzimních volbách? Podle hlavní hygieničky je to pravděpodobné

Číst článek

V Praze, středních Čechách a Plzeňském kraji je také nejhorší takzvané incidenční číslo. V metropoli připadá v posledních sedmi dnech na 100 000 obyvatel 31 případů nákazy, v Plzeňském kraji je incidence 29 a ve středních Čechách 17. V celé České republice je incidenční číslo na hodnotě 12, snižuje se devátý den v řadě.

Reprodukční číslo, ukazující, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, se drží devět dní pod hodnotou jedna, která značí zpomalování šíření nemoci. K dnešku činí 0,87, oproti předchozímu dni stouplo jen o tisíciny.V Česku se dosud koronavirem prokazatelně nakazilo 1 672 764 lidí, zhruba 98 procent z nich se vyléčilo a 30 362 s onemocněním covid-19 zemřelo.

V Česku se dosud koronavirem prokazatelně nakazilo 1 672 764 lidí, zhruba 98 procent z nich se vyléčilo a 30 362 s onemocněním covid-19 zemřelo. Nemocniční péči vyžadovalo v pondělí 49 pacientů s covidem, o osm více než v neděli. Počet nemocných ve vážném stavu se v posledních dvou týdnech pohybuje kolem pěti, v pondělí jich ministerstvo zdravotnictví evidovalo šest.

Laboratoře od začátku epidemie loni v březnu provedly téměř 32,5 milionu testů. V pondělí to bylo téměř 104 500, o 6600 méně než před týdnem.

Podíl pozitivních u diagnostických testů, které podstupují mimo jiné lidé vykazující příznaky, stoupl na 1,82 z předchozích 0,79, u epidemiologické indikace testů, kdy jsou testováni lidé například kvůli možnému kontaktu s nakaženým, se podíl zvýšil z 0,12 na 0,26, naopak u preventivních klesl o setinu na 0,07.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme