MAPA: Podívejte se, kde se můžete nechat otestovat na koronavirus

Kde si můžete nechat odebrat vzorek při testech na nemoc covid-19? Podívejte se na interaktivní mapu s přehledem a detaily odběrových míst, která vychází z pravidelně aktualizovaného seznamu ministerstva zdravotnictví. Úřad v informačním letáku, který v pátek vydal, vyzývá k on-line rezervování termínů a vybízí k dodržování dostatečných rozestupů u odběrových míst.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mapa odběrových míst v Česku | Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Pro efektivní fungování sítě odběrových míst, úsporu času a snížení rizika nákazy poblíž odběrových míst doporučuje ministerstvo lidem, aby si vždy rezervovali termín, pokud má příslušné místo rezervační systém. „Na tento termín se dostavte s optimálním předstihem, nečekejte zbytečně dlouho,“ doporučuje ministerstvo. 

Testované lidi také ministerstvo nabádá, aby se z rezervovaného termínu odhlásili, pokud jim přestane vyhovovat. „Vyberte si odběrové místo, které vám vyhovuje a má dostatečnou kapacitu. Některá odběrová místa jsou každodenně téměř vyčerpána, a to přesto, že odebírají bezmála 1000 vzorků denně, vytíženost jiných míst může být nižší,“ píše resort.

V prostoru odběrového místa by měli lidé dodržovat organizační a protiepidemická opatření. „Zejména dbejte dostatečných rozestupů při čekání na odběr. Dodržujte pokyny personálu odběrového místa a stanovené pořadí,“ stojí v letáku. Lidé si také mají připravit osobní doklady a kontaktní informace. V případě nejasností doporučuje ministerstvo volat na linku 1221.

sto, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme