Chorvatsko 0:0 Brazílie

V pondělí přibylo v Česku 202 nakažených koronavirem. Denní nárůst po dvou dnech klesl

Během pondělí bylo v Česku potvrzeno 202 nových případů infekce koronavirem, denní přírůstek tak byl nižší než v posledních dvou dnech. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví k úterním 0.30. Od vypuknutí epidemie se v Česku nakazilo 11 805 lidí, vyléčilo se jich 7746, obětí je 348. Aktuálně se v Česku potýká s nemocí covid-19 3711 pacientů.

Sledovali jsme online Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mapa rizikového skóre v 27. červnu | Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Denní nárůst nových případů v poslední dnech zrychloval. Ve čtvrtek přibylo 93 nakažených, v pátek 168, v sobotu 260 a v neděli 305. Podíl potvrzených nákaz k celkovému množství provedených testů v neděli dosáhl téměř 17 procent, což bylo nejvíce od začátku epidemie.

Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) nejde o druhou vlnu epidemie. „Směřujeme všechny síly hygieniků do Moravskoslezského kraje, zejména na Karvinsko. Poslední skokové nárůsty pozitivních případů se opět týkají tohoto lokálního ohniska. Jsou dány zejména masivním testováním kontaktů horníků a bohužel také neukázněností občanů,“ řekl v pondělí novinářům Vojtěch.

Text pokračuje pod online reportáží.

Na dolech ČSM-Sever a ČSM-Jih na Karvinsku má být otestováno 4300 lidí, zatím bylo odebráno přes 2700 vzorků. Hejtman Ivo Vondrák (ANO) apeloval na vedení OKD, aby zajistilo, že jejich pracovníci přijdou na testy. Dodal, že statistický vzorek zaměstnanců se bude testovat i na Dole ČSA. Když se ukáže, že počet nakažených je statisticky významný, testovalo by se od příštího týdne plošně i na Dole ČSA.

Ohnisko na Karvinsku tvoří až dvě třetiny nově nakažených v Česku. Většina nemá žádné příznaky

Číst článek

Karvinsko je nejpostiženějším regionem. Za posledních sedm dní tam na 100 000 obyvatel připadá více než 242 nakažených. Druhý nejvyšší výskyt je v sousedním okrese Frýdek-Místek, kde je zhruba 36 nakažených na 100 000 obyvatel.

Od začátku epidemie pak laboratoře v Moravskoslezském kraji odhalily 2856 případů koronaviru. Následuje Praha s 2508 případy a Středočeský kraj, kde dosud bylo 1212 nakažených.

S covidem-19 v pondělí zemřel v Česku jeden člověk, o den dříve nikdo. U většiny lidí má nemoc mírný průběh. S koronavirem bylo v pondělí hospitalizováno 123 lidí, v těžkém stavu bylo 29 z nich.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme