V úterý zemřelo s koronavirem 220 lidí. Zpomaluje ale růst počtu nových případů

V úterý byl v Česku zaznamenán nejvyšší počet úmrtí pacientů s nemocí covid-19 za den od začátku epidemie, zemřelo 220 lidí. Nejvyšší za celou dobu epidemie je nyní podle údajů k úterý také počet hospitalizovaných, kterých je zhruba 8300, z toho 1244 ve vážném stavu. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Sledujeme online Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pacient na JIP (ilustrační foto) | Foto: David W. Černý | Zdroj: Reuters

Nadále ale pokračuje zpomalování nárůstu počtu nakažených. Za středu přibylo k 18.00 zatím 7298 potvrzených případů covidu-19, zhruba o tisícovku méně než minulou středu k večeru.

V úterý testy odhalily 12 088 nakažených koronavirem, za týden zemřelo přes 1220 lidí

Číst článek

Počty lidí s covidem-19, kteří skončili v nemocnici, jen za úterý stoupl o více než desetinu. Zhruba stejný byl i nárůst počtu pacientů ve vážném stavu. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v úterý řekl médiím po schůzi vlády, že počet hospitalizovaných bude v následujících dnech stále stoupat i přes zvolňující se tempo růstu nakažených. „Protože to, co teď zažíváme, je odraz toho, co se stalo před dvěma týdny. Jestli se situace začne lepšit, neuvidíme to dřív než za deset až 14 dní,“ dodal.

onz, oro, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme