‚Mimořádný případ.‘ Po večírku se v Praze nakazilo 68 lidí koronavirem. Jsou mezi nimi i fotbalisté

Po party v nočním klubu v Praze z 11. července evidují hygienici 68 nakažených koronavirem. Na webu Hygienické stanice hlavního města Prahy to uvedla její ředitelka Zdeňka Jágrová. Více než padesát lidí se nakazilo přímo v klubu, další nakažení jsou jejich rodinní příslušníci a blízcí. Do povinné karantény hygienici dosud poslali rodiny nakažených a 121 lidí, kteří s nimi byli v kontaktu.

Praha (Aktualizováno: 15:47 22. 7. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Večírku se podle ní zúčastnilo 17 lidí, z nichž se nakazilo 15. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Mezi nakaženými jsou i fotbalisté a florbalisté z několika sportovních klubů. Podle hygieniků se nakazilo 15 ze 17 účastníků oslavy. „Dalším epidemiologickým šetřením se podařilo k dnešnímu dni dohledat 37 nakažených osob, které uvádí, že nebyly přímými účastníky oslavy, ale pohybovaly se ve stejných prostorách klubu,“ uvedla hygienička Jágrová.

Karanténu hygienici podle Jágrové vystavili všem rodinným příslušníkům nakažených a 121 osobám, které byli s nakaženými v dalším kontaktu. „Dnes hlášených šest onemocnění se dosud zpracovává, počet vydaných karantén pro tato nově hlášená onemocnění ještě není zpracován,“ podotkla.

Nákazu koronavirem hlásí i rezerva Bohemians a dorost Dukly, oba týmy musí do karantény

Číst článek

Jágrová ráno České televizi řekla, že mezi účastníky byli sportovci z různých klubů. „Byla tam jedna osoba, která v době účasti na akci neměla žádné potíže. První obtíže měla den poté,“ doplnila.

Fotbalisté i florbalisté

Pražská policie se zatím věcí nezabývá. „Do současné chvíle jsme neobdrželi od krajské hygienické stanice žádný podnět,“ sdělila policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Mezi nakaženými po party v klubu jsou podle předchozích informací médií fotbalisté rezervních týmů Sparty, Dukly či Bohemians 1905. Fotbalisté třetiligové rezervy Bohemians 1905 kvůli dvěma nakaženým přerušili letní přípravu. Dukla hlásí jednoho nakaženého dorostence ve výběru do 19 let, Sparta počet nemocných neuvedla.

Situace ale údajně neovlivňuje A-týmy těchto klubů. Nakaženi byli podle Tn.cz také třeba hráči pražského týmu florbalové superligy Black Angels.

Více než šest desítek nakažených kvůli jedné akci v Praze je podle Jágrové mimořádný případ. Například v uplynulém měsíci se počty nově zaznamenaných případů covidu-19 v Praze za celý týden pohybovaly mezi 60 a stovkou.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme