Babiš po schůzce s Rážovou do karantény nemusí. ‚Seděli jsme v dostatečné vzdálenosti,‘ uvedl

Premiér Andrej Babiš (ANO) ani další lidé z Úřadu vlády, kteří se účastnili úterní schůzky s hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou, do karantény nemusí. Babiš ve středu řekl, že podle rozhodnutí šéfky pražských hygieniků Zdeňky Jágrové se jich žádná omezení týkat nebudou. Babiš svůj další program nemění, uskuteční se i mimořádné jednání kabinetu prostřednictvím videokonference. U Rážové potvrdily testy nákazu koronavirem, nyní je v domácí izolaci.

Praha (Aktualizováno: 13:00 2. 9. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Andrej Babiš (ANO)

Premiér Andrej Babiš (ANO) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Premiér Andrej Babiš v úterním rozhovoru pro Radiožurnál uvedl: „Paní hlavní hygienička Rážová – seděli jsme tady dnes asi dvě hodiny celý tým i ministr zdravotnictví tady byl.“

Hlavní hygienička Rážová se nakazila koronavirem. Ministra Vojtěcha čeká domácí karanténa

Číst článek

Babiš ani další lidé z Úřadu vlády, kteří se účastnili úterní schůzky s Rážovou, ale do karantény nemusí. Premiér uvedl, že podle rozhodnutí ředitelky pražské hygienické stanice Zdeňky Jágrové se jich žádná omezení týkat nebudou, protože při jednání seděli v dostatečné vzdálenosti a dodrželi další preventivní opatření.

„Jednání vypadalo jako vždy tak, že Úřad vlády sedí na jedné straně a naši hosté na druhé. Stále nosím respirátor FFP2, měl jsem ho po čas celého jednání a od paní Rážové asi čtyři metry. Samozřejmě větráme, je to místnost s vysokými stropy,“ uvedl Babiš pro Radiožurnál.

„Na základě toho paní Jágrová říká, že nemusíme do karantény jít, nemáme žádné rozhodnutí hygieny, že bychom se měli omezovat,“ dodal premiér.

Babiš tak svůj další program nemění, uskuteční se i středeční mimořádné jednání kabinetu prostřednictvím videokonference. 

S hlavní hygieničkou Rážovou je premiér podle svých slov v kontaktu po telefonu. Rážová premiérovi sdělila, že nemá teplotu, ale má příznaky chřipky. Zastupovat by ji podle premiéra měl ředitel odboru ochrany veřejného zdraví ministerstva zdravotnictví Jan Marounek.

vvr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme