Počty lidí nakažených koronavirem v Česku klesají, stále jsou ovšem vyšší než vloni

Od loňského března, kdy se v ČR potvrdily první nákazy novým typem koronaviru, se nemoc covid-19 prokázala u 1 673 694 lidí, nejhorší situace byla letos v březnu. Celkový počet pozitivních testů dosáhl ve třináctém měsíci epidemie 299 704 a denní průměr se blížil 10 000 nakažených. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přes čtvrt milionu nakažených se objevilo ještě loni v říjnu a letos v lednu a únoru. Ilustrační foto | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Přes čtvrt milionu nakažených se objevilo ještě loni v říjnu a letos v lednu a únoru. V posledních měsících se počet nakažených snižuje, v dubnu klesl pod sto tisíc, v květnu pod 30 000 a v červenci činil 5 960, což je ale stále o čtvrtinu více než ve stejném měsíci loni.

Počet lidí, kteří v ČR zemřeli po nákaze koronavirem, dosáhl 30 374, z toho pětina- 6 067 - připadá na letošní březen, který se tak stal nejhorším měsícem. V březnu často umíralo i 200 lidí denně, poté ale trend výrazně zpomalil. Ještě letos v dubnu zemřelo s covidem 2 570 lidí, v květnu to bylo 666, v červnu 74 lidí a v červenci 12.

V poslední době je obětí minimum, poslední eviduje ministerstvo zdravotnictví 21. července. Vůbec nejhorším dnem byl 3. listopad loňského roku, kdy zemřelo 261 nakažených, následují letošní 15. březen s 237 mrtvými a letošní 8. březen s 236 mrtvými.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme