Pět PCR testů zdarma místo dvou. Ministerstvo chystá od příštího týdne změnu u testování

Ministerstvo zdravotnictví plánuje příští týden upravit pravidla pro testování obyvatel v Česku. Nově mají mít očkovaní lidé zdarma pět PCR testů měsíčně. Dosud mohli využít pouze dva. Pro server iROZHLAS.cz to v úterý uvedlo ministerstvo zdravotnictví.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pokračuje masivní testování na covid.

Očkovaní lidé budou moct od příštího týdne využít pět PCR testů měsíčně zdarma (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Navýšili jsme pro všechny, kteří mají první, druhou nebo třetí dávku očkování, počet PCR testů, které mohou bezplatně absolvovat, na pět,“ informoval minulou středu na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09).

Žádné další podrobnosti ale neuvedl. Nebylo tak jasné, odkdy přesně začne toto opatření platit. Ministerstvo upřesnilo datum až nyní.

Antigenní testy jsou účinné i na variantu omikron. Musí být ale kvalitní, shodují se odborníci

Číst článek

Pět PCR testů měsíčně zdarma mají mít očkovaní lidé k dispozici od pondělí. „Toto opatření bude platné od 17. ledna,“ uvedl pro server iROZHLAS.cz mluvčí resortu Ondřej Jakob.

Dosud mají dva PCR testy v kalendářním měsíci zdarma lidé, kteří jsou plně očkovaní a od poslední dávky vakcíny u nich uběhlo 14 dní.

Pět PCR testů pak nyní mají zdarma pouze lidé mladší 18 let, rozočkovaní a také ti, kteří si pro vakcínu nemohou přijít ze zdravotních důvodů. Platí se ze zdravotního pojištění. Pokud lidé musí za PCR test sami zaplatit, pohybují se ceny kolem 800 korun.

Laboratoře v Česku během pondělí odhalily 7336 případů koronaviru, je to zhruba o 2000 méně než před týdnem. Ubylo zároveň testů. Laboratoře provedly v pondělí téměř 93 tisíc testů na koronavirus, o zhruba 19 500 méně než o týden dříve.

Anna Jadrná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme