Výběr z médií: jednání o vakcínách proti covidu v Praze, chytré technologie v obcích a digitální družiny

V českém tisku se v pátek dočtete, že Praha bude hostit konferenci týkající se koronaviru a vakcín proti covidu. Informuje o tom deník E15. České obce podle Hospodářských novin investují do chytrých technologií. A Právo píše o digitálních družinách v Česku. Více se dozvíte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Praze bylo 3.5. otevřeno očkovací centrum O2 Universum.

Praha bude hostit konferenci týkající se koronaviru (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: Český rozhlas

E15

V Praze se na začátku září sejdou ministři zdravotnictví zemí Evropské unie s řediteli firem vyrábějících vakcíny proti covidu-19. Píše o tom deník E15. Na setkání se budou domlouvat na postupu během další případné vlny pandemie a také na dodávkách očkovacích látek. Diskutovat budou i o jejich spolehlivosti a vývoji dalších variant. Konference se bude konat 6. a 7. září.

Lidové noviny

Češi letos nahlásili o třetinu víc zdravotních pojistných událostí na dovolených v zahraničí než v letech před pandemií. Se zjištěním přichází Lidové noviny. Podle nich roste hlavně počet úrazů z adrenalinových sportů – například z vodních skútrů. Zranilo se také víc seniorů.

Vysoké školy zvažují opětovné zavedení distanční výuky. Důvodem jsou vysoké ceny energií

Číst článek

Hospodářské noviny

Česká města a obce stále častěji investují do chytrých technologií. Dočtete se o tom v pondělních Hospodářských novinách. Aktuálně se jejich investice zaměřují například na úspory energií, vody a řeší s nimi i dopravu v ulicích nebo internetové připojení.

Právo

Stále více českých škol vytváří pro své žáky takzvané digitální družiny. Tématu se věnuje deník Právo. Školy v nich zavádí speciální digitalizační systém, který jak na straně vychovatelů, tak rodičů usnadňuje vyzvedávání dětí z družin. Rodiče taky díky němu získají podrobné informace o aktivitách žáků.

Adéla Paruchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme