Epidemiolog Prymula zvažuje konec na ministerstvu k 31. květnu. Zůstane, pokud se splní dvě podmínky

Náměstek ministra zdravotnictví a uznávaný epidemiolog Roman Prymula zvažuje, že na konci května na ministerstvu zdravotnictví, pokud se nenaplní dvě podmínky. O svém záměru již informoval premiéra Andreje Babiše (ANO), znění konkrétních podmínek ale nechtěl blíže komentovat. „Řekl jsem, že skončím, pokud nenastanou dvě skutečnosti,“ uvedl pro Seznam Zprávy. Serveru iROZHLAS.cz náměstek informace potvrdil s tím, že odchod zvažuje.

Tento článek je více než rok starý.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 16:09 15. 5. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Prymula

Roman Prymula | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Prymula, který je jedním z hlavních aktérů při boji proti koronaviru v Česku, se rozhodl, že na ministerstvu skončí s posledním dnem května. „Uvažuji o tom,“ napsal serveru iROZHLAS.cz. Radiožurnálu řekl, že končit chtěl už na přelomu února a března, ale přišla koronavirová krize a angažmá prodloužil. „Já už jsem předtím řekl nějaký termín a ten se nyní blíží. Příští týden budu jednat s premiérem Babišem. Když se nedohodneme,  je možné, že skončím,“ uvedl. 

Pro setrvání na ministerstvu má dvě podmínky. O těch již informoval premiéra Babiše, ale zatím je nechtěl nijak komentovat. „Zatím si to nechám pro sebe,“ řekl epidemiolog pro Seznam Zprávy

Návštěvy v nemocnicích či otevřené bary. Vojtěch s experty představili, co se změní 25. května

Číst článek

Popřel zároveň spekulace, že by se týkaly jeho bezpečnostní prověrky, kterou po něm vyžaduje ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Tu by měl podle požadavků získat nejpozději do konce června. „Někdo to tam zdržuje, protože šetření u NBÚ už proběhlo a teoreticky mají lhůtu na udělení prověrky 70 dnů,“ okomentoval situaci Prymula.

Po výpovědi na ministerstvu zdravotnictví by se chtěl odebrat do soukromého sektoru. „Mám plno nabídek, ale plánuji jít do soukromého sektoru a angažovat se například u komerčních farmaceutických výzkumů,“ řekl. 

Prymula v minulosti působil jako prorektor a rektor Vojenské lékařské akademie v Hradci Králové a následně se stal děkanem Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Hradci Králové. Sedm let řídil hradeckou nemocnici a od roku 2015 pracuje na ministerstvu zdravotnictví.

vtk, vvr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme