Ve čtvrtek zatím přibylo 2721 nakažených, je to o 529 více než před týdnem

Do čtvrteční šesté hodiny přibylo v Česku 2721 potvrzených případů covidu. Je to víc než ve středu večer i než před týdnem, kdy ke stejné době ministerstvo zdravotnictví evidovalo 2192 nakažených. Nárůsty přitom dosud zpomalovaly.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Test na koronavirus (archivní foto) | Foto: Dado Ruvic | Zdroj: Reuters

Ještě ve středu zpomalování nárůstu případů pokračovalo. Za celý den přibylo 4562 případů, což bylo méně než v úterý i méně než před týdnem. Denní nárůsty počtu nakažených postupně klesaly od přelomu října a listopadu, kdy dosahovaly až 15 000 nakažených denně. 

Testuje se ale stále méně. Laboratoře ve středu provedly 20 525 testů na covid, je to méně než v úterý i než před týdnem. Podíl pozitivních mírně klesl z 22,58 na 22,23 procent. Na přelomu října a listopadu laboratoře prováděly více než 40 000 testů denně. Podíl pozitivních případů ale od té doby klesl. Na začátku listopadu byl na rekordních 38,4 procenta. 

Počet hospitalizovaných s covidem ve středu v Česku klesl o 123 na 4544. S koronavirem dosud zemřelo 8625 lidí. Podle aktualizovaných údajů na webu ministerstva zdravotnictví mezi oběťmi přibylo dalších 110 lidí.

Vláda chce proočkovat 5,5 milionů lidí do konce léta. Ministr Blatný předloží v pondělí strategii

Číst článek

Doposud se uzdravilo 461 957 nakažených. Počet nemocných stoupl na 535 760, testů bylo dosud provedeno 3 131 585. Aktuálně nemocí v zemi trpí přibližně 65 000 lidí, u většiny z nich má však covid-19 lehčí průběh. 

PES zůstal

Index rizika PES, se kterým souvisí zavádění opatření proti šíření covidu-19, se už od 23. listopadu drží na 57 bodech. To odpovídá třetímu stupni pohotovosti v protiepidemickém systému z pěti.

Na třetí stupeň se Česko podle nedělního rozhodnutí vlády posunulo z dosavadního čtvrtého stupně až ve čtvrtek. Otevřely se všechny obchody, restaurace či provozovny služeb a částečně mohla provoz obnovit třeba muzea nebo zoo.

Z jednotlivých okresů České republiky se v posledních dnech nejvíce šíří koronavirus na Havlíčkobrodsku. Za uplynulých sedm dní tam bylo zaznamenáno v přepočtu na 100 000 obyvatel asi 557 případů covidu-19.

Nedělní radost z rozvolňování kalí čtvrteční data. ‚Počet nakažených opět roste,‘ potvrzuje Dušek

Číst článek

Proočkování 5,5 milionu lidí v české populaci, které plánuje vláda, by podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) mělo být provedeno do konce léta příštího roku. Ministr to uvedl ve čtvrtek ve Sněmovně v rámci interpelací. Strategii očkování chce předložit vládě v pondělí.

Koronavirem se v podzimní vlně epidemie nakazilo dosud 12 000 klientů domovů pro seniory a další potřebné. Nejvíc z nich se s covidem léčilo v polovině listopadu, a to 5100. Teď nemoc prodělává přes 3500 lidí.

Celkem 1794 nakažených klientů zemřelo. Jsou to skoro tři procenta obyvatel zařízení. Vyplývá to z údajů Asociace poskytovatelů sociálních služeb.

kar, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme