Druhý nejvyšší počet naočkovaných. Ve čtvrtek lékaři podali 85 621 vakcín, nakažených je 1218

Zdravotníci ve čtvrtek aplikovali druhý nejvyšší počet dávek vakcín proti onemocnění covid-19 za jeden den, bylo jich 85 621. Celkový počet vyočkovaných dávek se blíží čtyřem milionům, lidí s ukončeným očkováním je téměř 1,1 milionu. Ve čtvrtek laboratoře odhalily 1218 nakažených, nejméně ve všední den od poloviny září. V mezitýdenním srovnání je nárůst zhruba o 350 případů nižší. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Sledujeme online Praha (Aktualizováno: 8:52 14. 5. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

déšť, ilustrační foto

V Česku se očkuje čtyřmi vakcínami, a to od firem Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca a Johnson & Johnson (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

V posledních dnech tempo očkování zrychlilo, přesto se stále nedaří překonat plánovanou hranici 100 000 očkovaných denně. Od minulého týdne se počet očkovaných drží v pracovních dnech nad 70 000 naočkovaných za den. 

Nejvíce naočkovaných seniorů má Pacov, zaostává naopak Jablunkov. Jak v Česku pokračuje vakcinace?

Číst článek

Více očkovaných za den než ve čtvrtek bylo před týdnem, kdy zdravotníci aplikovali 87 743 dávek vakcíny. Přes 80 000 dávek za den se vyočkovalo ještě minulý týden v pátek a v tomto týdnu v úterý a ve středu. Celkem zdravotníci píchli ke čtvrtečnímu večeru 3 992 027 dávek, ukončené očkování má 1 094 338 lidí.

V zemi se očkuje čtyřmi vakcínami, a to od firem Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca a Johnson & Johnson. Zhruba 79 procent dávek bylo od Pfizer/BioNTech, necelých 11 procent je od AstraZenecy a zhruba desetina od Moderny. Vakcínu Johnson & Johnson, se kterou se očkuje zhruba tři týdny a u níž se na rozdíl od ostatních používá jen jedna dávka, dostalo ke čtvrtečnímu večeru přes 21 000 lidí.

Počty nově nakažených v Česku klesají od začátku března, kdy vystoupaly na skoro 17 000. Od začátku května připadá v průměru přes 1400 případů na den, dubnový průměr činil přes 3100 pozitivních testů na den a v březnu to bylo 9660 nově nakažených na den.

Článek pokračuje pod online reportáží:

Celkem se v zemi nákaza od loňského března potvrdila u 1,651 milionu lidí, většina se vyléčila, 29 857 lidí s prokázaným onemocněním covid-19 zemřelo. Další údaje například o počtu hospitalizovaných, provedených testů či případů na 100 000 obyvatel za týden zveřejňuje ministerstvo později.

Vzhledem ke zlepšování epidemické situace se v zemi v posledních týdnech postupně uvolňují protikoronavirová omezení. Vláda se v pátek bude zabývat pravidly pro cestování do sousedních zemí v době koronavirové pandemie nebo podmínkami otevření restauračních zahrádek.

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) už ve čtvrtek avizoval, že od soboty si bude Česká republika uznávat vzájemně potvrzení o očkování proti covidu-19 s Polskem, Maďarskem, Rakouskem a Německem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme