Muž nakažený novým koronavirem byl převezen z Ústí nad Labem do Prahy, rodina je v karanténě

Muž z Ústeckého kraje, jenž se nakazil novým typem koronaviru, byl převezen z nemocnice v Ústí nad Labem na pražskou Bulovku. Uvedla to ČTK s odvoláním na mluvčího Krajské zdravotní, pod níž patří i ústecká nemocnice, Ivo Chrásteckého. Primářka infekčního oddělení Nemocnice Na Bulovce Hana Roháčová informaci nejprve pro Českou televizi popřela, ale Radiožurnálu později řekla, že muž je na cestě. Do nemocnice podle České televize už dorazil.

Ústí nad Labem (Aktualizováno: 19:16 1. 3. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

(ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iRozhlas

Muže na infekční oddělení ústecké nemocnice odvezla manželka. „Zatím máme informace takové, že prakticky druhý den po návratu ho manželka dovezla na infekci a že těch kontaktů tam bude minimálně, ale musíme to ještě ověřit,“řekla ředitelka Krajské hygienické stanice se sídlem v Ústí nad Labem Lenka Šimůnková. Muž byl původně hospitalizovaný v Ústí nad Labem. 

V Česku jsou první tři nakažení koronavirem. Všichni přicestovali ze severní Itálie

Číst článek

Podle Šimůnkové je v domácí karanténě v kraji dalších deset lidí, kteří nemají ale žádnou vazbu na případ nemocného muže. Souvisí to podle ní s tím, že v části Ústeckého kraje byly prázdniny a řada lidí odjela na dovolenou do Itálie, která je v Evropě nejvíce zasažena novým typem koronaviru. „Hlásí se nám spousta lidí co byli v těchto oblastech. Už jsme nějaké domácí karantény dali, budeme v šetření pokračovat dále,“ uvedla Šimůnková.

Česká republika má první tři potvrzené případy nákazy způsobené novým typem koronaviru. Všichni jsou umístěni v pražské Nemocnici Na Bulovce a všichni do ČR v poslední době přicestovali z Itálie.

Muž ročník 1976 hospitalizovaný původně v Ústí byl s rodinou na lyžařské dovolené v Itálii. "Cestoval autem s manželkou a čtyřmi dětmi, všichni jsou v domácí karanténě a jsou bez příznaků, ale protože cestovali s tímto pánem, tak riziko nákazy je výrazné a budou testováni v dohledné době," řekl na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Uvedl, že lidé by měli zvážit cesty do rizikových regionů, pokud nejsou nezbytné. Především v severní Itálii existuje riziko nákazy, dodal. Uzavření hranic vyloučil, podle úřadů by šíření onemocnění nezastavilo, maximálně zpomalilo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme