V Česku během pondělí přibylo 41 případů koronaviru, nejméně od 13. března

Za pondělí přibylo v Česku 41 případů nákazy novým koronavirem. Denní přírůstek byl nejnižší za víc než šest týdnů, méně nakažených naposledy laboratoře zjistily 13. března, kdy bylo potvrzeno 25 případů.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 10:44 28. 4. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česko se má nyní zaměřit na kontrolovaný návrat k normálního životu a nastartování zdravotnictví | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

V posledních dnech přibývají v zemi jen desítky nových případů denně. Nemocí covid-19 od začátku března v Česku dosud onemocnělo 7449 lidí, aktuálně nemocných je 4384. Vyléčilo se 2842 lidí, zemřelo 223 pacientů s covidem-19. Testů včetně opakovaných u stejného člověka bylo dosud provedeno přes 226 tisíc.

Vojtěch: Oblečení se v obchodech bude moct zkoušet od 11. května, sprchy či šatny se otevřou později

Číst článek

Hospitalizovaných bylo podle posledních informací 359 nakažených, z toho 71 lidí bylo v nemocnici v těžkém stavu nebo vyžadovalo intenzivní péči.

Denní nárůst nových případů se drží šestý den po sobě pod stovkou. Dosud nejvíce nemocných mělo Česko za jeden den 27. března, kdy přibylo 373 nakažených. Nejvyšší denní přírůstek za tento měsíc má 3. duben s 332 případy.

Mezi kraji je nemoc nejvíce rozšířená v Praze. V hlavním městě se zatím koronavirem nakazilo 1693 nakažených. V přepočtu na obyvatele následuje Karlovarský kraj, kde v poslední době přibyly desítky případů na Chebsku.

Nejmenší kraj republiky eviduje 351 nemocných, což vychází na 119 infikovaných na 100 tisíc obyvatel. V nejméně zasaženém Jihočeském kraji na 100 tisíc obyvatel připadá stále necelých 27 případů.

Starosta Mariánských Lázní k epidemii: Je potřeba zvýšit dozor v nemocnici, pro obyvatele se nic nemění

Číst článek

V hlavním městě s covidem-19 i nejvíc lidí zemřelo, lékaři zde zaznamenali 82 úmrtí. Následuje Moravskoslezský kraj s 26 a Karlovarský s 22 zemřelými. Jediný člověk s covidem-19 dosud zemřel ve Zlínském kraji.

Podle zdravotnických statistiků a epidemiologů Česko šíření koronaviru zatím zvládlo, nyní se má zaměřit na kontrolovaný návrat k normálního životu a nastartování zdravotnictví. Stát postupně uvolňuje bezprecedentní omezení volného pohybu, podnikání i běžného života, které zemi na několik týdnů utlumily. Nouzový stav platí v Česku od 12. března, vláda ho chce prodloužit do 25. května.

V celém světě se koronavirus, který se začal šířit koncem loňského roku z Číny, potvrdil u více než tří milionů lidí. Z toho téměř 211 tisíc nakažených zemřelo.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme