Na hranicích s Německem se opět tvoří kolony. Můžou za to přísnější pravidla pro pendlery

Kvůli přísnějším pravidlům pro příjezd pendlerů z České republiky do Německa se v pondělí na některých hraničních přechodech do Bavorska již brzy ráno utvořily fronty aut. Napsala to agentura DPA s odvoláním na informace poskytnuté policií.

Berlín/Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na hraničním přechodu v Pomezí nad Ohří začalo fungovat drive-in testovací místo pro pendlery, kteří musí při cestě do Bavorska absolvovat povinné testy na koronavirus | Foto: Slavomír Kubeš | Zdroj: ČTK

Dlouhé kolony se týkají přechodů v Horní Falci. Ve Waldmünchenu (na české straně Lísková) bylo asi 300 vozidel a ve Furth im Waldu/Folmava kolem 400, sdělil německý policejní mluvčí. Dodal, že počet vozidel a tím i dopravní zácpa neustále narůstají a fronta se podle něj už táhne až do České republiky.

VIDEO: Po zpřísnění podmínek se na hranicích s Německem tvoří fronty. Pendleři čekají až tři hodiny

Číst článek

Naproti tomu je klidnější situace na přechodu Schirnding/Pomezí nad Ohří, sdělil DPA mluvčí tamní policejní stanice.

„Předpokládám, že většina dojíždějících již byla o víkendu testována, a proto nemají žádný problém,“ poznamenal. Dojíždějící mají povolen vstup do země s negativním testem ne starším než 48 hodin.

Německo minulý týden zařadilo Českou republiku na seznam epidemicky vysoce rizikových zemí a zpřísněná opatření pro cesty z Česka do Německa vstoupila v platnost o půlnoci ze soboty na neděli.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme