Německá policie zjistila na hranicích s Českem padělky testů na covid. Lidem hrozí pokuta až 5000 eur

Němečtí policisté zjistili při kontrolách na hranicích s Českou republikou padělaná potvrzení testů na koronavirus. Přestože to byly zcela ojedinělé případy, německá policie varuje před paděláním potvrzení o negativním testu, který je mimo jiné podmínkou pro vstup do Německa. Na případy upozornili němečtí policisté české kolegy, řekla v úterý policejní mluvčí Pavla Burešová.

Plzeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Němečtí policisté zjistili při kontrolách na hranicích s Českou republikou padělaná potvrzení testů na koronavirus (ilustrační foto) | Foto: Matthias Rietschel | Zdroj: Reuters

Informace o padělaných testech na koronavirus přišla z policejního prezidia Horní Falce. U naprosté většiny několika tisíc kontrolovaných lidí byly podle policie, až na ojedinělé výjimky, všechny předložené doklady v pořádku.

Saská firma nečeká na státní podporu a testuje na covid-19. ‚Hlavní je zdraví zaměstnanců,’ říká její šéf

Číst článek

„Jeden z případů, kdy došlo k předložení falešných testů na koronavirus, řešili policisté v Německu v sobotu 20. února. Na hraniční přechod Rozvadov přijeli osobním vozidlem z naší republiky čtyři lidé ve věku mezi 18 a 36 lety. Při kontrole testů na koronavirus policisté zjistili, že jim byly předloženy padělky,“ uvedla mluvčí.

Pokusy obejít platná nařízení se podle ní přísně a důsledně trestají. „Hrozí tedy citelné trestněprávní sankce, jako například vysoké peněžité tresty. Pokuta se stanovuje podle výše příjmu a může dosáhnout až 5000 eur (téměř 131 000 korun),“ řekla Burešová.

Zavedením dočasných hraničních kontrol od 14. února je vstup do Německa z České republiky možný jen po úspěšném digitálním vstupním přihlášení a současně s negativním výsledkem testu na koronavirus, který nesmí být starší než 48 hodin, dodala Burešová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme