VIDEO: ‚Snad plakali jsme, ale teď chcem žít!‘ Očkování proti covidu propagují verše Jiřího Wolkera

V neděli začalo v Česku očkování proti covidu-19. Při té příležitosti vláda spustila spot, který má lidi přesvědčit, aby se vakcínám nebránili. Vysílat se bude na třech celoplošných televizích – Nově, Primě a České televizi.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad vlády video k začátku očkování zveřejnil v neděli odpoledne. Základem spotu je úryvek z básně Jitřní píseň od Jiřího Wolkera. V závěru po původním verši „Snad plakali jsme, ale teď chcem žít!“ dodává: „A budeme. Tak jako dřív!“. Spot podle Strakovy akademie vysílají Česká televize, Nova a Prima.

„Do Česka dorazily první vakcíny a začínáme očkovat zdravotníky a seniory. Vakcinace je nejefektivnější způsob, jak dlouhodobě zastavit šíření epidemie a jak znovu žít tak jako dřív,“ napsal v neděli ke kampani Úřad vlády

Ředitel nemocnice Motol: Jeden člověk stráví na očkování 45 minut. Druhá dávka přijde za tři týdny

Číst článek

Premiér Andrej Babiš (ANO) v neděli ráno řekl, že u kampaně na očkování má ministerstvo zdravotnictví zdržení. Video podle něj připravil ve spolupráci s resortem Úřad vlády. Chystá se však komplexní kampaň na očkování, na kterou je ale čas vzhledem k tomu, kdy má začít očkování pro širokou veřejnost. „Vyhodnocená, ta soutěž ke kampani, by měla být nejpozději do konce ledna,“ řekl.

Podle serveru Marketing & Media má spot na svědomí iniciativa komunikačních profesionálů. Vláda zaplatí jen za produkci a média, zdarma získá kreativní řešení. Vláda na kampaň místo původních 50 milionů korun, se kterými počítala na konci října, vyčlenila nakonec 38 milionů. Ředitel Asociace komunikačních agentur Marek Hlavica, která je součástí iniciativy, rozpočet před Vánoci kritizoval jako příliš nízký.

Vznik videa sliboval ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) před dvěma týdny. 

„Je snaha ve spolupráci s Úřadem vlády připravit první video už kolem Vánoc tak, aby to bylo spojeno i s tou vakcinací, protože to považujeme za naprosto zásadní," uvedl Blatný s tím, že kampaň není možné spustit dříve, než bude vakcína schválena Evropskou agenturou pro léčivé přípravky a Evropskou komisí.

sto, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme