Česko má zatím za úterý 3151 případů koronaviru. Nemocných je nyní přes 85 tisíc lidí

V Česku zatím za úterý přibylo 3151 případů koronaviru, o 500 víc než minulé sváteční úterý. Nemocných je nyní 85 622 lidí. Hospitalizovaných je nyní 5497 lidí, o dvě stě víc než předchozí den. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví k 18.00.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Drive-in Covid testovací místo | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Od začátku epidemie koronaviru se v Česku nakazilo téměř půl milionu lidí. Nyní konkrétně 499 831. Počet celkem vyléčených stoupl na 406 726. Přibylo ale také dalších 123 úmrtí, počet obětí se zvýšil na 7483.

V současné době je nákaza nejvíce rozšířena na Havlíčkobrodsku. Následuje Svitavsko s 465 případy a Chrudimsko.

Laboratoře v Česku provedly v pondělí 22 355 testů na koronavirus, o několik tisíc méně než ve všední dny minulého týdne. Pozitivních byla pětina vzorků.

Babiš chce, aby se před Vánoci testovalo na koronavirus zdarma. Ministerstvo souhlasí

Číst článek

Šíření nákazy v posledních zhruba dvou týdnech oslabuje. Ještě na přelomu října a listopadu stoupaly denní přírůstky nakažených až k 15 000, v minulém týdnu nárůst jen jednou překročil 6000.

Skóre v protiepidemickém systému PES zůstalo v úterý na 57 bodech, druhý den je tak ve třetím z pěti stupňů.

Aktuálně je Česko od pondělí ve čtvrtém, druhém nejvyšším stupni rizika, protiepidemická opatření se mírně rozvolnila. Do třetího stupně se skóre dostalo v pondělí, předtím bylo čtyři dny ve čtvrtém stupni na 62 bodech.

Premiér Andrej Babiš (ANO) v úterý řekl, že by si přál, aby stát umožnil deset dní až týden před Vánoci všem občanům dobrovolně a zdarma podstoupit antigenní test na covid-19.

A ministerstvo zdravotnictví souhlasí. „Před Vánoci, zhruba od 18. 12., by následně měla být po dobu přibližně dvou týdnů nabídnuta všem občanům České republiky, kteří se budou cítit ohroženi, možnost podstoupit jedno kolo antigenního testování hrazeného z veřejného zdravotního pojištění,“ uvedla pro Radiožurnál mluvčí resortu Barbora Peterová. A dodala, že rozhodovat bude vláda.

ako, gak, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme