Šíření covidu dál zpomaluje. Česko má za úterý 2405 případů, naočkováno bylo přes 68 tisíc lidí

Šíření koronaviru v Česku v úterý dál zpomalovalo. Laboratoře odhalily 2405 nových případů covidu-19, což je o čtvrtinu méně než před týdnem. Očkováno bylo 68 020 lidí, tedy o 15 procent víc než předchozí úterý. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Praha (Aktualizováno: 10:01 5. 5. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé musí nosit v MHD respirátory, stejně tak třeba v obchodech (ilustrační foto) | Foto: René Volfík

Denní počty nově potvrzených případů covidu-19 klesají postupně od začátku března, kdy dosahovaly téměř 17 tisíc. Počty očkovaných naopak v poslední době kolísaly.

Česko podle Levinského bojuje s nekvalitními testy. ‚Doufám, že kultura nebude jen pro vyvolené,‘ řekl

Číst článek

V úterý 13. dubna počet podaných dávek vakcín přesáhl 61 tisíc, následující dva úterky klesl zhruba na 57 tisíc a 59 tisíc a tento týden v úterý zase vystoupal až na 68 tisíc. Nejvíce očkovaných za jeden den od začátku očkování loni v prosinci bylo minulý týden ve čtvrtek, a to skoro 78 tisíc. Celkem už bylo podáno asi 3,34 milionu dávek a plně naočkováno je přes milion lidí.

V poslední době rostou i volné kapacity nemocnic. Podle údajů ministerstva bylo před měsícem volných 19 procent lůžek s plicní ventilací, zatímco ve středu 26 procent. Podíl volných standardních lůžek s kyslíkem je nyní stejný jako na začátku dubna, a to 28 procent.

Klesají naopak už zhruba od poloviny března počty úmrtí lidí s covidem-19. Ještě v první polovině března umíralo denně i více než 200 nakažených, zatímco v posledních dnech počet úmrtí většinou nepřesáhl 50 za den.

Od začátku loňského března, kdy se v Česku objevily první případy nákazy koronavirem, zemřelo dohromady 29 479 nakažených. Případů covidu-19 bylo v zemi zaznamenáno celkem přes 1,6 milionu.

Rovněž takzvané reprodukční číslo udávající, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, kleslo. Z úterní hodnoty 0,90 se ke středě mírně snížilo na 0,86. Čím níže je pod hodnotou jedna, tím pomaleji se epidemie šíří.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme