V neděli přibylo nejméně nakažených za poslední dva týdny. Nemocných je rekordních 4811

V neděli bylo v Česku potvrzeno 102 případů nemoci covid-19, což je nejmenší denní přírůstek za poslední dva týdny. O víkendech a svátcích se provádí méně testů na koronavirus, je tedy i míň zjištěných nákaz. Aktuálně nemocných je rekordních 4811, nejvíc od vypuknutí epidemie na začátku března. Vyplývá to z aktuálních údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Praha (Aktualizováno: 11:28 3. 8. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Testy na koronavirus (ilustrační foto)

V neděli bylo v Česku potvrzeno 102 případů nemoci covid-19. Ilustrační foto | Foto: Benoit Tessier | Zdroj: Reuters

V republice se nákaza novým koronavirem potvrdila celkově u 16 800 lidí, s covidem zemřelo 384 pacientů.

Počet nově prokázaných případů infekce koronavirem v uplynulém týdnu čtyřikrát po sobě překročil dvě stovky za den, v sobotu klesl na 125. Nižší denní přírůstek než druhý srpnový den byl v Česku naposledy v neděli 19. července, kdy přibylo 91 nakažených.

Text pokračuje pod online reportáží.

Nejpostiženějším okresem v republice v relativních číslech zůstává Prachaticko. Podle ministerstva tam bylo za posledních sedm dní potvrzeno zhruba 43 případů nákazy v přepočtu na 100 000 obyvatel. Nákaza se tam objevila mimo jiné u zaměstnanců firmy Intica Systems. Vedle toho jsou v regionu podle hygieniků i další případy u lidí, kteří se například vrátili z dovolené.

Druhým nejpostiženějším okresem je Frýdecko-Místecko, kde připadá na 100 000 obyvatel přes 40 pozitivních případů. V sousedním Karvinsku je podle údajů ministerstva zhruba 18 nakažených na 100 000 obyvatel. Skoro třicet případů v přepočtu na obyvatele eviduje nyní Táborsko, asi 27 nakažených na 100 000 obyvatel mají okresy Praha-západ a Nymburk.

V nemocnicích nyní leží s covidem podle posledních údajů ministerstva 123 lidí, z toho 21 je podle lékařů v těžkém stavu.

zit, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme