Česko má za neděli pod sto případů koronaviru. Vláda bude jednat o rouškách ve školách

Testy v Česku potvrdily za neděli 90 případů koronaviru, což je nejméně od loňského 13. července. Pod stovkou byl denní přírůstek naposled 19. července. Incidenční číslo, tedy počet nakažených za uplynulý týden v přepočtu na 100 tisíc obyvatel, kleslo pod hodnotu 22. Dávku očkování v neděli dostalo 40 570 lidí, zhruba o desetinu víc než před týdnem a za neděli dosud nejvíc. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Sledujeme online Praha (Aktualizováno: 13:40 7. 6. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Laboratoře v Česku potvrdily za neděli 90 případů koronaviru (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Nedělní počet nově potvrzených případů je zhruba o pětinu nižší než před týdnem. Méně se ale i testovalo, nedělních zhruba 47 tisíc antigenních a PCR testů bylo o čtvrtinu méně než o týden dřív.

19 otázek ke covidu-19: očkování po prodělání nemoci, nákaza od mazlíčků a vyvrácené dezinformace

Číst článek

Z preventivních testů nákazu ukázala méně než jedna desetina procenta. Méně než procento pozitivních potvrdily diagnostické testy, které podstupují třeba lidé vykazující příznaky.

Od počátku loňského března, kdy se v Česku objevili první nakažení koronavirem, ministerstvo eviduje víc než 1,66 milionu potvrzených případů nákazy. S covidem-19 dosud zemřelo 30 164 lidí.

Denní přírůstky nakažených postupně klesají od začátku letošního března, kdy se dostaly téměř na 17 tisíc. Podobně ubývá úmrtí s covidem-19. V březnu s nemocí denně zemřelo až kolem dvou stovek lidí, v posledních deseti dnech je úmrtí méně než deset.

Počet hospitalizovaných s covidem-19 k neděli klesl na 281, ve vážném stavu bylo v nemocnici 45 nakažených. Obě čísla byla naposledy nižší v první polovině loňského září.

Reprodukční číslo, které udává průměrný počet nakažených od jednoho pozitivně testovaného, se k dnešku zvýšilo na 0,83. Po téměř třech týdnech se vrátilo nad 0,8, stále se ale drží výrazně pod hodnotou jedna, což znamená, že šíření epidemie zpomaluje.

Bez očkování dětí nedosáhneme kolektivní imunity, upozorňuje biochemik Trnka

Číst článek

Zdravotníci v Česku dosud aplikovali 5,87 milionu dávek očkování proti covidu-19, u většiny používaných vakcín jsou k plnému naočkování potřeba dvě dávky. Ukončené očkování má 1,74 milionu lidí.

Další zmírnění protiepidemických opatření v pondělí projedná vláda. Zabývat se bude sjednocením pravidel pro kulturu s dalšími odvětvími, ve kterých jsou nyní menší nároky na testy a provozovatele.

Na 1000 by se mohl zvýšit limit pro počet návštěvníků vnitřních kulturních akcí, na 2000 u venkovních akcí. Ministři mají jednat také o zrušení povinnosti zakrývat si ústa a nos pro žáky při vyučování.

Sociální demokraté na jednání vlády navrhnou zrušení povinnosti nosit roušky ve školách v osmi krajích s nejnižším incidenčním číslem.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme