Česko má za úterý 5033 případů covidu, méně než před týdnem. Reprodukční číslo se drží nad jedna

Laboratoře v Česku během úterý prokázaly dalších 5033 případů koronaviru, to je o 546 méně než před týdnem po prodlouženém velikonočním víkendu. Reprodukční číslo ukazující šíření epidemie se druhý den drží nad hodnotou jedna, ke středě stouplo o zhruba dvě setiny na 1,07. Počet lidí, kteří od začátku epidemie s koronavirem zemřeli, se zvýšil na 28 124. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Sledujeme online Praha (Aktualizováno: 9:11 14. 4. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česko ve znamení očkování proti covidu | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

V úterý bylo v nemocnicích s covidem 5129 lidí, nejméně od konce loňského prosince. Ve vážném stavu je nyní 1097 hospitalizovaných. Celkem se dosud koronavirem nakazilo 1 590 124 lidí, z toho je podle webu ministerstva zdravotnictví vyléčených 1 480 882.

Klinika svévolně očkovala chronicky nemocné. ‚Žádný souhlas jsme nedali,‘ zlobí se sdružení specialistů

Číst článek

Reprodukční číslo udává, kolik jeden pozitivně testovaný v průměru nakazí dalších lidí. Toto úterý poprvé po víc než měsíci stouplo nad hodnotu jedna, což značí zrychlování epidemie, ve středu je ještě o něco vyšší.

Podle odborníků jde ale o krátkodobý výkyv způsobený nižším počtem testovaných během několikadenních velikonočních svátků.

Podle jiných ukazatelů epidemie v Česku pozvolna slábne, v pondělí se částečně otevřely školy, některé další obchody a služby. I po skončení nouzového stavu ale platí řada restrikcí.

Zdravotníci v Česku během úterý podali 53 527 dávek vakcín proti covidu-19, to je o zhruba 5600 méně než předchozí den, ale o téměř 8900 víc než ve stejný den předchozího týdne. Zatím nejvíc dávek v jednom dni zdravotníci aplikovali minulý čtvrtek 8. dubna, a to 66 846.

Nová opatření ministerstva míří k soudu. ‚Rozhodně nemáme za to, že je to nezákonné,‘ říká náměstek

Číst článek

Vláda plánovala po Velikonocích očkovat 100 tisíc lidí denně, váznou ale dodávky vakcín. Celkem lidé v Česku dostali 2 209 859 dávek vakcíny, ukončené očkování má 768 250 lidí.

V republice, která má zhruba 10,7 milionu obyvatel, se očkuje od konce loňského prosince. Od středy se mohou k očkování registrovat lidé mezi 65 a 69 lety, kteří nespadali do některé ze skupin mající na vakcínu právo už dříve.

Příští týden měla do republiky dorazit první zásilka vakcíny od společnosti Johnson & Johnson, výrobce ale odložil dodávky kvůli vyšetřování podezření na vznik krevních sraženin v USA. Tato očkovací látka na rozdíl od nynějších dodavatelů vyžaduje jen jednu dávku.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme