Po rekordním pondělku pokles. Ministerstvo eviduje za úterý 61 nových případů nákazy

V Česku za úterý přibylo 61 případů nákazy novým koronavirem, od vypuknutí epidemie jich testy odhalily celkem 8647. Z nemoci covid-19 se už vyléčily bezmála dvě třetiny nakažených. K úternímu večeru se podle webu ministerstva zdravotnictví uzdravilo 5726 lidí, což je o víc než osmdesát víc, než uváděly ranní statistiky. Počet úmrtí v souvislosti s onemocněním covid-19 překročil hranici tří set na 302 obětí.

Sledovali jsme online Praha (Aktualizováno: 5:45 20. 5. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počet vyléčených se v pondělí zvýšil na 5642 lidí (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Zemřelo tak zhruba 3,5 procenta z lidí, u nichž testy nemoc prokázaly. Dvě úmrtí připadají podle ministerstva na úterý. Aktuálně se s nemocí potýká 2603 lidí, u většiny z nich má covid-19 mírný průběh. V nemocnici bylo podle posledních údajů 169 nakažených, 33 hospitalizovaných bylo ve vážném stavu a potřebovalo intenzivní péči. Počet vážných případů je už týden pod čtyřiceti.

Epidemiolog Maďar: Nárůst nakažených koronavirem není důvod ke znepokojení, stále však není vyhráno

Číst článek

Nejvíce případů nákazy novým koronavirem eviduje ministerstvo v Praze, už téměř dva tisíce. Druhý je Moravskoslezský kraj, kde se dosud nakazilo 1282 lidí, a třetí Středočeský kraj s 1028 případy. Ostatní regiony mají méně než tisíc nakažených.

Také při zohlednění počtu obyvatel je situace s nemocí covid-19 nejhorší v hlavním městě, kde na 100 000 obyvatel připadá 153 nemocných. V Karlovarském kraji je to 149 a v Olomouckém kraji skoro 116 případů na 100 000 obyvatel.

Text pokračuje pod online reportáží.

Při průjezdu Rakouskem by Češi neměli zastavit ani u pumpy. Jaká jsou pravidla pro dovolenou v zahraničí?

Číst článek

Na Prahu připadá rovněž největší počet zemřelých lidí, u kterých byla nemoc covid-19 prokázána. V hlavním městě eviduje ministerstvo 93 zemřelých. V Moravskoslezském kraji je obětí zatím 51 a v Karlovarském kraji 35.

V pondělí přibylo v republice 111 nových případů covidu-19, což je nejvyšší denní přírůstek od 21. dubna. Podle epidemiologů souvisí nárůst s ohniskem nákazy mezi horníky OKD na Karvinsku a pro vývoj v Česku není zatím významný.

tzr, ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme