Nárůst počtu případů covidu-19 v Česku opět zrychlil, přibylo 132 nakažených

Slovinsko od soboty vyjímá Česko, Chorvatsko a Francii z kategorie bezpečných zemí. Nárůst počtu případů covidu-19 v Česku ve čtvrtek po třídenním zpomalování opět zrychlil. Přibylo 132 nově potvrzených případů koronaviru. Od začátku šíření viru bylo v republice zaznamenáno už 12 178 případů. Počet zemřelých lidí nakažených koronavirem stoupl za čtvrtek o čtyři na celkových 353. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Sledovali jsme online Praha (Aktualizováno: 6:46 3. 7. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počet provedených testů na koronavirus se tento týden zatím pohyboval kolem 4000 denně. Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Situace v Česku se podle slovinské vlády zhoršila. Češi, kteří do země odcestují, budou proto muset až na výjimky zůstat 14 dní v karanténě. Výjimku budou mít cestující, kteří Slovinskem jen projíždí.

Česko už není pro Slovince bezpečné, rozhodla tamní vláda. Cesta do Chorvatska je možná jen s omezeními

Číst článek

Na hranicích budou muset ukázat cestovní doklad a také dokument upřesňující cíl a účel cesty. Cestující nesmí v zemi přenocovat ani sjet z nejkratší možné trasy. Můžou se ale zastavit na čerpací stanici, natankovat, najíst se a zajít si na záchod.

Denní přírůstek případů nákazy o víkendu v Česku stoupl až na nedělních 305, což byl nejvýraznější nárůst od začátku dubna.

Poté nárůst zpomaloval až na středečních 92 případů. Ačkoli ve čtvrtek nárůst zrychlil, stále se jedná o druhý nejnižší denní přírůstek za posledních sedm dní.

Za rekordním přibýváním potvrzených případů covidu-19 v předchozích dnech stálo hlavně cílené testování v lokálním ohnisku nemoci na Karvinsku. Tam je ze všech okresů v Česku nejvyšší podíl nových případů nákazy na obyvatele za posledních sedm dní.

Text pokračuje pod online reportáží.

Na Karvinsku, kde se nákaza rozšířila mezi horníky firmy OKD, bylo za uplynulý týden zaznamenáno přes 279 případů v přepočtu na 100 tisíc obyvatel.

Petříček: Slovinci vrátí Česko mezi bezpečné země, až počet nakažených klesne pod 10 na 100 000 obyvatel

Číst článek

Druhý nejvyšší podíl případů má sousední Frýdecko-Místecko se zhruba 36 nakaženými na 100 tisíc obyvatel a třetí nejvyšší Ostravsko s 32 případy. U ostatních okresů v Česku podíl činí deset a méně případů na 100 tisíc obyvatel.

Počet provedených testů na koronavirus se tento týden zatím pohyboval kolem 4000 denně. Podíl nově zaznamenaných případů covidu-19 na počtu testů postupně klesal od pondělních 4,5 procenta až na středečních 2,24 procenta. Počet testů a podíl nových případů k množství testů za čtvrtek zveřejní ministerstvo až odpoledne.

Ve čtvrtek stoupl počet zemřelých lidí s covidem-19 o čtyři, zatímco ve středu nebylo zaznamenáno žádné úmrtí. U většiny nemocných má covid-19 lehčí průběh. Ke středě bylo v nemocnicích 132 lidí s covidem-19 a 12 z nich bylo ve vážném stavu.

ako, bal, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme