Ve středu laboratoře ohlásily 134 nových případů, týdenní incidence je pod hodnotou 10

Laboratoře v Česku ve středu potvrdily 134 případů koronaviru, téměř o polovinu méně než před týdnem. Jde o nejnižší přírůstek v pracovním dni od loňského 17. července. Na 100 000 obyvatel připadá za uplynulý týden méně než deset nakažených, což je také nejméně od druhé poloviny loňského července. Hospitalizovaných s nemocí covid-19 bylo méně než ve středu naposledy loni v srpnu. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdravotníci od počátku vakcinace koncem loňska rozdali dosud zhruba 6,9 milionu dávek. | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Ve středu bylo provedeno téměř 20 tisíc testů PCR metodou a přes sto tisíc antigenních. Dávku očkování proti covidu-19 v Česku ve středu dostalo 113 301 lidí. Je to podobné množství jako před týdnem. Nad 100 000 se počet aplikovaných dávek za den drží v pracovních dnech od 26. května. Zdravotníci od počátku vakcinace koncem loňska rozdali dosud zhruba 6,9 milionu dávek.

Denní přírůstky nakažených postupně klesají od začátku letošního března, ubývá také úmrtí s covidem-19. Za pondělí ani za středu ministerstvo nehlásí žádného zemřelého s koronavirem, což je poprvé od počátku loňského září. Od loňského 1. března, kdy byly v Česku potvrzeny první případy nákazy, ministerstvo zaznamenalo zhruba 1,67 milionu případů, s covidem-19 zemřelo 30 257 lidí.

Incidenční a reprodukční číslo

Spolu s epidemií slábne i zatížení nemocnic. Hospitalizovaných s nemocí covid-19 bylo ke středě 113 lidí, méně jich bylo naposledy v polovině loňského srpna. Čtrnáct pacientů ve vážném stavu je nejméně od počátku loňského srpna.

Slovensko ukončí registraci k očkování Sputnikem V. Zájemci se mohou hlásit už jen do konce měsíce

Číst článek

Takzvané incidenční číslo bylo ke středě 9,4, v úterý připadalo zhruba 10,5 nakažených na 100 000 obyvatel za uplynulých sedm dní. Nejnižší je údaj v Královéhradeckém kraji těsně nad tři, nejvyšší v Libereckém pod hodnotou 18. Ve srovnání okresů je nejhorší situace na Českokrumlovsku se sedmidenním incidenčním číslem nad 40, žádný případ nákazy za poslední týden nezaznamenali na Písecku a Náchodsku.

Reprodukční číslo udávající, kolik dalších lidí průměrně nakazí jeden pozitivně testovaný, se téměř týden drží pod hodnotou 0,7. Ke čtvrtku je na 0,65. Epidemie zpomaluje, pokud je reprodukční číslo pod hodnotou jedna, nad kterou bylo naposledy nakrátko v polovině dubna.

ban, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme