Česko zaznamenalo celkem 7781 případů koronaviru, dosud se vyléčilo 3587 lidí

V Česku v neděli přibylo 26 nových případů nákazy nemocí covid-19 na celkových 7781. Denní přírůstek byl o osm vyšší než v sobotu, ve srovnání s uplynulými dny ale zůstává velmi nízký a je na úrovni denních nárůstů z první poloviny března. Počet zemřelých s covid-19 se od nedělního večera zvýšil o čtyři na 249. Počet vyléčených vzrostl o osm, je jich celkem 3587. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví k pondělním 08.25.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 9:57 4. 5. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Měření teploty před vstupem do úřadu. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Laboratoře v neděli provedly 3667 testů, nejméně za týden. Poměr počtu prokázaných nákaz k celkovému množství provedených testů byl 0,71 procenta.

Třikrát dražší respirátory v době padajících cen. ‚Jen se zpozdilo dodání,‘ hájí nákup ministerstvo

Číst článek

Je to nárůst proti sobotě, kdy poměr byl 0,46 procenta. Od středy do pátku ale tento poměr každý den přesáhl jedno procento.

Z nově potvrzených případů úmrtí připadají na neděli dvě oběti. Dva lidé zemřeli i v sobotu, v pátek pět.

Dosud nejvíce zemřelých s covid-19 bylo v Praze, a to 87. Moravskoslezský kraj eviduje 33 úmrtí, Karlovarský kraj 24 a Středočeský 22. Naopak nejlépe je na tom Zlínský kraj, kde zaznamenali jednoho mrtvého s novým typem koronaviru.

Text pokračuje pod online reportáží.

V Praze je také největší počet nakažených, od počátku epidemie jich laboratoře v hlavním městě odhalily 1754.

Hledáme koronavirus v odpadní vodě, říká česká expertka. Cílem je předpovědět další vlnu nákazy

Číst článek

Počet nakažených v přepočtu na 100 tisíc obyvatel je nejvyšší v Karlovarském kraji, kde přesahuje 129 nakažených. Následuje Praha a s odstupem pak Olomoucký a Plzeňský kraj.

Počet nemocných se v neděli dostal pod 4000, je jich 3946. V nemocnicích bylo v neděli večer s covid-19 hospitalizováno 299 lidí. Těžký průběh nemoci mělo 58 pacientů.

Téměř 700 nakažených, kteří byli v nemocnici, se už uzdravilo nebo bylo propuštěno do domácí karantény.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme