Znovu rekordní. V Česku za čtvrtek přibylo 680 nakažených koronavirem

Denní přírůstek potvrzených případů koronaviru v Česku dosáhl znovu rekordní hodnoty. Ve čtvrtek přibylo 680 nakažených, nejvíc od vypuknutí epidemie koronaviru začátkem března. Celkem se za víc než půl roku nakazilo bezmála 26 500 lidí, z nich se přes 18 800 vyléčilo a 426 zemřelo. U většiny nakažených má nemoc mírný průběh. S covidem bylo v nemocnicích podle posledních údajů ministerstva zdravotnictví 172 pacientů, v těžkém stavu je 40 z nich.

Praha (Aktualizováno: 13:29 4. 9. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Od minulého pátku byla Praha jako jediný region na oranžovém, tedy druhém ze tří stupňů rizika nákazy. Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Dosavadní maximum denního přírůstku z této středy bylo 649, kdy počet nových případů poprvé přesáhl 600. O den dřív laboratoře potvrdily 504 pozitivně testovaných na koronavirus, což bylo stejně jako předchozí rekord z 21. srpna.

Česko má v těchto dnech nejvyšší tempo nákazy koronavirem ze sousedních zemí. Od 1. září se v celé zemi znovu zpřísnila povinnost nosit roušku na veřejnosti.

Text pokračuje pod online reportáží.

Aktuálně nemocných je téměř 7200 lidí, to je nejvíc od březnového začátku epidemie. Za uplynulý měsíc také výrazně přibylo lidí, kteří skončili s covidem-19 v nemocnici. Od začátku srpna do začátku září stoupl počet hospitalizovaných skoro o polovinu na 172. Množství nakažených ve vážném stavu se za měsíc více než zdvojnásobilo na 40 těžce nemocných.

Masové testování ze slin? Rozjel bych to dokonce zadarmo, protože by se to vyplatilo, míní Konvalinka

Číst článek

V nemocnicích je nyní 2,6 procenta nemocných, zatímco například na přelomu dubna a května se podíl hospitalizovaných z celkového počtu nemocných pohyboval kolem deseti procent.

U většiny pozitivně testovaných má nemoc mírný průběh, mnozí jsou úplně bez příznaků.

Rostoucí počet případů souvisí i s častějším a cílenějším testováním – tento týden jich laboratoře provedly zhruba 10 tisíc denně. Počet čtvrtečních testů zveřejní ministerstvo v pátek večer.

Problém na Hodonínsku

Nejvýraznější nárůst počtu nakažených má nyní Hodonínsko, kde za posledních sedm dní přibylo v přepočtu na 100. tisíc obyvatel 64 nových případů covidu-19. Víc než pět desítek nakažených na 100 tisíc obyvatel za uplynulý týden evidují okresy Třebíč, Svitavy a Praha.

Vojtěch: Nelze se ve všem spoléhat na ministerstvo, případná nová opatření oznámíme v pátek

Číst článek

Za celé trvání epidemie má z krajů nejvíce potvrzených případů hlavní město, kde testy dosud odhalily přes 6100 lidí pozitivních na koronavirus. Následuje Moravskoslezský kraj s víc než 5600 případy a Středočeský kraj se 3226 nakaženými. Ostatní kraje mají méně než dva tisícovky obyvatel, u nichž se covid potvrdil.

Ministerstvo zdravotnictví v pátek zveřejní aktualizovanou mapu okresů podle míry rizika nákazy novým typem koronaviru, takzvaný semafor. Od minulého pátku byla Praha jako jediný region na oranžovém, tedy druhém ze tří stupňů rizika nákazy.

Výrazně přísnější opatření než ve zbytku republiky ale hygienici v metropoli zatím nezavedli.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme