Česko má za středu 8925 nových případů covidu. Aktuálně nakažených je téměř 150 tisíc lidí

Ve středu přibylo v Česku 8925 potvrzených případů nemoci covid-19. To je zhruba stejně jako v úterý, ale o téměř 7000 méně než před týdnem, kdy byl zaznamenán rekordní denní přírůstek pozitivních testů od začátku epidemie. Opět ale není znám počet testů. Vyplynulo to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdravotníci z domova pro zrakově postižené vyrážejí testovat další klienty. Celkem musí odebrat vzorky 222 lidem | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Aktuálně nakažených je 147 994, většina má mírné příznaky nemoci. Bilance úmrtí s prokázaným koronavirem se ale opět rozšířila, od středečního večera se počet obětí zvýšil o dalších 53 na celkových 5570.

Jak budou vypadat obchody o Vánocích? Regulovaný počet lidí i omezení shlukování, myslí si Dlouhý

Číst článek

Tempo růstu nových případů nemoci v zemi několik dnů zpomaluje. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) ve středu uvedl, že podle údajů o šíření koronaviru je Česko zřejmě za bodem zlomu, nicméně počet hospitalizovaných podle něj zůstane nějakou dobu ještě vysoký.

Ministerstvo k úterý evidovalo 7890 pacientů s covidem-19, kteří vyžadovali péči v nemocnici. Stav 1133 pacientů lékaři hodnotí jako těžký.

Počet zemřelých se dál zvyšuje a od začátku listopadu zemřelo v Česku přes 2000 lidí s koronavirem. Na středu podle dosavadních údajů ministerstva připadlo 108 úmrtí, čísla o úmrtích obvykle při pozdějších aktualizacích ještě vzrostou.

Mrtvých s potvrzeným covidem-19 začalo výrazně přibývat hlavně od října a v poslední době umírají denně téměř dvě stovky lidí. Několikrát byla překročena i hranice 200 mrtvých za den, dosavadní rekord 247 mrtvých je ze 3. listopadu.

Od vypuknutí epidemie v Česku na počátku března se nemocí covid-19 nakazilo přes 438 000 lidí, více než 285 tisíc z nich se vyléčilo.

Nejrychleji se nyní nákaza šíří na Pelhřimovsku, kde za uplynulých sedm dní připadá na 100 tisíc obyvatel 826 případů. Následuje Havlíčkobrodsko se 776 přepočtenými případy. Nejlepší situace je v Praze a v okrese Praha-západ, kde je 231 nakažených na 100 tisíc obyvatel za poslední týden.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme