Nových případů koronaviru v Česku ve čtvrtek opět ubylo, bylo jich 7874

Nových případů nemoci covid-19 v Česku ve čtvrtek ve srovnání se středou i s minulým týdnem podle oficiálních statistik ministerstva zdravotnictví ubylo. Laboratoře odhalily 7874 pozitivních testů na koronavirus, přičemž o den dříve jich bylo o zhruba tisícovku více a před týdnem o téměř 5400 více. Počet provedených testů ale zatím není znám.

Sledovali jsme online Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Testování na Covid-19 v domově seniorů. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Počet lidí, kteří jsou aktuálně nemocní, se snížil na 140 201, většinou mají mírné příznaky. Ubylo i hospitalizovaných, v nemocnicích je 7564 pacientů, z toho 1120 v těžkém stavu. Do statistik ale přibylo od čtvrtečního večera dalších 47 úmrtí na celkových 5755.

Od 1, března, kdy se nákaza v zemi objevila, se koronavirem nakazilo 446 675 lidí, přes 300 tisíc z nich se vyléčilo.

Tempo růstu nových případů několik dnů zpomaluje. Reprodukční číslo, které udává průměrný počet dalších nakažených od jednoho pozitivně testovaného, a vystihuje rychlost šíření nákazy, kleslo tento týden podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky na 0,8.

Covidových operátorů mělo být víc, přiznává šéf Chytré karantény. Vojtěch hází odpovědnost na Rážovou

Číst článek

Podle šéfa zdravotnických statistiků Ladislava Duška jsou za poklesem opatření, která vláda přijala proti šíření epidemie.

Úmrtí ale dál přibývá, od začátku listopadu zemřelo více než 2000 lidí s koronavirem. Na čtvrtek podle aktuálních údajů ministerstva připadlo 91 zemřelých, při dalších aktualizacích ale údaje o obětech obvykle rostou.

Mrtvých s potvrzeným covidem-19 začalo výrazně přibývat hlavně od října a v poslední době umírají denně téměř dvě stovky lidí. Několikrát byla překročena i hranice 200 mrtvých za den, dosavadní rekord 247 mrtvých je ze 3. listopadu.

Mezi regiony je nyní nejvíce postiženo šířením nákazy Havlíčkobrodsko, kde za uplynulých sedm dní zaznamenali 813 nakažených na 100 tisíc obyvatel. Následuje Pelhřimovsko s 773 nakaženými na 100 tisíc obyvatel a přes 700 se tento údaj dostal také v okrese Strakonice.

Naopak relativně nejlépe je na tom Praha-západ, kde bylo v uplynulých sedmi dnech 202 případů koronaviru na 100 tisíc obyvatel. V Praze bylo 214 přepočtených případů.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme