Nárůst počtu případů covidu-19 v Česku po rekordním pondělku zmírnil. Přibylo 61 nakažených

Podíl nových případů nemoci covid-19 na počtu provedených testů ve čtvrtek v Česku klesl na 0,46 procenta, což je nejnižší úroveň od začátku května. Denní nárůst počtu potvrzených případů covidu-19 způsobovaného koronavirem byl ve čtvrtek nejnižší za tento týden. Přibylo jich 33 na celkových 8754. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Sledovali jsme online Praha (Aktualizováno: 10:02 22. 5. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nárůst případů covidu-19 tento týden značně kolísal (archivní foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Mírně stouplo i množství lidí vyléčených z covidu-19, o tři na 5932. Počet zemřelých nakažených stagnoval na 306. Za středu podle revidovaných údajů ministerstva přibyly asi čtyři desítky vyléčených a tři zemřelí.

Místa, kde máme problémy s koronavirem, jsou Karvinsko a Praha, řekl ministr Vojtěch

Číst článek

Nárůst případů covidu-19 tento týden značně kolísal. V pondělí přibylo 111 případů, což byl nejvyšší denní přírůstek od 21. dubna. Příčinou bylo podle epidemiologů ohnisko nákazy mezi horníky OKD na Karvinsku. V úterý nárůst zpomalil na 61 případů, ale ve středu opět stoupl na 74.

Ve středu vzrostl i podíl případů covidu-19 na počtu testů podle revidovaných údajů z úterních 0,73 procenta na 0,98 procenta. Ve čtvrtek podíl klesl o více než polovinu, a dostal se tak na stejnou úroveň, jako měl naposledy 2. května. Množství testů ve čtvrtek oproti středě mírně kleslo na 7149.

Za pátek zatím podle údajů ministerstva k deváté ranní přibyly jen tři nové potvrzené případy nákazy koronavirem. Je jich tak celkem 8757. Počet vyléčených a zemřelých zatím v pátek stagnoval.

Text pokračuje pod online reportáží.

Od pondělí stále narůstá v Česku množství aktuálně nemocných, které představuje počet potvrzených případů nákazy koronavirem po odečtení vyléčených a zemřelých. Počet aktuálně nemocných předtím asi od poloviny dubna, kdy činil zhruba 4800 lidí, vytrvale klesal.

Nákup roušek od českých výrobců? Stát obchoduje jen se zlomkem z nich, ukázal průzkum

Číst článek

Do neděle 17. května se tak snížil na 2372. V tomto týdnu však postupně opět vzrostl až na pátečních 2519. V nemocnicích se nyní podle ministerstva léčí 150 lidí s covidem-19 a asi třicítka z nich je ve vážném stavu.

Nejvíce dosud potvrzených případů nákazy je v Praze, a to 2015. V hlavním městě je navíc i největší podíl případů nákazy na počet obyvatel. Na 100 tisíc obyvatel Prahy připadá zhruba 155 evidovaných případů.

Naopak v jižních Čechách se podíl drží na přibližně 28 nakažených na 100 tisíc obyvatel, což je nejméně v Česku.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme