V Česku za čtvrtek podle statistik přibylo 55 nakažených lidí, nejméně od 14. března

V Česku dosud s nemocí covid-19 zemřelo 213 lidí. Od čtvrtečního podvečera počet obětí stoupl o tři. Uzdravilo se 2186 lidí, ve čtvrtek vpodvečer bylo vyléčených o 34 méně. Potvrzených případů nákazy je 7188, ve čtvrtek přibylo 55 případů, což je nejnižší nárůst od 14. března, kdy se onemocnění potvrdilo u 48 lidí. Laboratoře ve čtvrtek provedly 7889 testů, zhruba o tisícovku méně než ve středu, kdy byl počet testů rekordní.

Sledovali jsme online Praha (Aktualizováno: 9:23 24. 4. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtvrteční plošné testování v Praze | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Podíl nových případů covid-19 na celkovém počtu testovaných v daném dni se dál snižuje. Zatímco v pondělí činil 2,37 procenta, v úterý klesl na 1,6 procenta, ve středu na 1,12 procenta a ve čtvrtek na 0,7 procenta.

‚Všechny budu žalovat.‘ Zakázku na respirátory za 310 milionů získal Jančíkův bývalý asistent

Číst článek

Čísla tak dál potvrzují, že Velikonoce, kdy lidé polevili v dodržování omezení zavedených vládou, jako je nošení roušek, se na výskytu covid-19 negativně neprojevily.

Na možné projevy svátků v počtu případů nákazy epidemiologové čekali, protože během Velikonoc lidé polevili v dodržování omezení zavedených vládou, jako je nošení roušek.

Vláda na základě epidemiologického vývoje ve čtvrtek uspíšila svůj harmonogram otevírání obchodů a dalších provozoven v Česku. Místo 8. června by nově měl skončit 25. května. Od pátku také končí zákaz volného pohybu osob, který v Česku kvůli epidemii nového koronaviru platil od 16. března.

Lidé se zároveň mohou od pátku pohybovat ve volném prostoru ve skupinách až deseti osob, a ne maximálně ve dvou, jako dosud. Možné je také cestovat do zahraničí, včetně dovolených. Při návratu do Česka se ale lidé budou muset prokázat negativním testem na koronavirus, nebo budou muset podstoupit dvoutýdenní karanténu.

Během čtvrtka zemřelo podle údajů ministerstva pět lidí. Celkově připadá nejvíce úmrtí na Prahu, kde s nemocí covid-19 zemřelo 78 pacientů.

Následuje Moravskoslezský kraj s 24 zemřelými a Středočeský kraj s dvacítkou obětí. Ve Zlínském kraji zemřel jediný člověk, což je ve srovnání krajů nejméně.

Aktuálně nemocných je v zemi 4789 lidí. Nižší oproti předchozím dnům byl ve čtvrtek počet hospitalizovaných, v nemocnicích jich bylo 395, z nich v těžkém stavu bylo 77 pacientů. Jako vyléčení nebo do domácí karantény dosud odešlo z nemocnic 546 lidí.

Pendleři budou moci od pondělí opět denně přes hranice. Každých 14 dní si musí zajistit test

Číst článek

Vláda na základě epidemiologického vývoje ve čtvrtek uspíšila svůj harmonogram otevírání obchodů a dalších provozoven v Česku. Lidé se zároveň mohou ode dneška pohybovat ve volném prostoru ve skupinách až deseti osob, a ne maximálně ve dvou, jako dosud. Možné je také cestovat do zahraničí, včetně dovolených.

Onemocnění covid-19 bylo v Česku poprvé zaznamenáno 1. března. První úmrtí s nemocí je z 22. března. Ve čtvrtek začalo testování vzorku populace na protilátky proti koronaviru, výsledky by měly naznačit, jak by se nemoc covid-19 mohla v zemi dál šířit.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme